Ev Dekorasyonu

2017 Ev Dekorasyonu

By  | 

2017 yılında moda uyumlu renkler ön planda görünmeye başladı. Ev dekorasyonunda renkler ve birbirleriyle uyumları çok önemlidir. Kullanılan renkler ile çok da geniş olmayan bir eve bile olduğundan daha ferah ve rahat bir hava katılabilir. Bu yazıda, sizlere 2017 ev dekorasyonu nasıl olmalıdır? sorusunun cevabı vermeye çalışacağız.

2017 Dekorasyon Moda Renkleri

2017 yılında dekorasyonda pastel tonlar tercih edilecek. Daha önce tercih edilen koyu tonlar yerine, daha canlı renkler bu yıl evleri süsleyecek. Zemini kaplayan parkelerede ise, daha fazla açık renkler kullanılacak. Mavi renk de bu yıl ev dekorasyonunda sıkça görülecek. Bu yeni renklerin eklenmesine rağmen, gri her zamanki gibi evlerdeki yerini almış olacak.

2017 Desenler2017 yılında dijital desenlerin maliyeti yüksek olduğu için, üretiminde bir yavaşlama olacak. İçine hava basılmış gibi görünen alveol şekiller, 2017’de oldukça popüler olacaktır. Ev tekstilinde sadelik ve göz yormayan renk ve desenler tercih edilmeye başlandı. Bir anlamda eskiye dönüş de denilebilir. Buna örnek olarak duvar kağıtları gösterilebilir. Ev dekorasyonunda yeniden yerini almış gibi görünen duvar kağıtları, artık daha modern ve etkileyici. Üç boyutlu duvar kağıtları, öncekilerden çok daha nitelikli ve etkileyici bir dekoratif elemanlar olarak karşımıza çıkıyor. Perdelerde ve halılarda ise önceki yıllara zıt olarak ters renkler kullanılacak. Açık renk perde, koyu renk halı ya da tam tersi. Zıtlığın uyumuyla yeni bir trend yaratılacak. Siyah renk ise mobilyaların taban kısımlarında, kulplu yerlerinde ve metal bölgelerinde kullanılmaya devam edecek.

Ev Dekorasyonuna Nereden Başlanmalı?

Ev dekorasyonuna evde en çok kullanılan bölgeden başlanmalıdır. Salon, en çok kullanılan ve misafirlerin ağırlandığı bölümdür. O yüzden en çok göz önünde olan ve özen gösterilmesi gereken bölümdür. Salonun dekorasyonundan sonra, bu bölüm baz alınarak diğer odaların dekorasyonuna geçilebilir.

Bir önceki yazımız olan Mekan Tasarımında Duvar Rengi Seçimi başlıklı makalemizde Duvar Rengi Seçimi, Mekan Tasarımı ve Mekan Tasarımında Duvar Rengi Seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir