Mutfak

2017 Modasına Uyan Alman Mutfak Dekorları

By  | 

Modern 2017 amerikan mutfak dekorasyonu ile eşsiz bir mutfak dizaynı yapılabilir. Tasarım güzelliği ve zerafeti ile birlikte mutfak dekorasyonlarında, son moda Amerikan mutfak dekorları kullanılır. Alman tipli mutfaklarda dizayn ve düzen oldukça önemlidir. Dolap çokluğu bu konuda büyük önem taşır. Özellikle Alman mutfaklarında aranan tertip ve düzen ancak çoklu dolap sistemleri ile mümkündür. Yerli yerinde duran mutfak eşyaları, göz kamaştıran duvar kağıtları ve küçük masa dizaynları ile oldukça kaliteli dekorasyonlar yaratılır. Dekorasyon konusunda öne çıkan çizgiler ve prensipler ile oldukça kaliteli ve düzenli görünümler yakalanır. Mutfak dizaynında mutfak arası tezgahlar büyük önem taşır. Motifli ve desenli tezgah duvar kağıtları ile ortam aydınlık ve elit bir görünüme kavuşur. Beyaz eşyalar için bölme dolap tercih edilir. Bu dekor fikirleri ile beyaz eşyaların ortada durması engellenir. Zarif ve şık mutfak eşyaları tezgah köşesinde ayrı bir bölmeye yerleştirilir. Son model tasarımlarla; dolap, tezgah, ocak ve araç gereçler için ayrı ayrı bölmeler yapılarak, dekorasyonda kalabalık önlenir.En Güzel Tezgahlar

Tezgahlar oldukça büyük yer kaplar. Bu detay ile öne çıkan tezgahlar, oldukça aydınlık bir görünüm sağlayan açık renkler ile aydınlatılır. Simli tezgahlar özellikle tercih edilir. Çeşme iki taraflı kullanılarak, mutfakta iş görme oranları yükseltilir. Bu aşamada havuzlu çeşmeler tercih edilerek, kolaylık sağlanır.

Mutfak Dekorunda Son Moda

Murfak dekoru modaya uyum sağlayan tonlarda tercih edilir. Koyu renk ve dolaplarda kaçınılır. Daha açık tonlar tercih edilerek, mutfakta daha aydınlık ve hoş görünümler yakalanır. Mutfak düzeninde masa geçiş hizasına koyularak, ortalıkta durması engellenir. Çok büyük masalar yerine daha zarif ve duvarla iç içe görünüm sağlayan, modern tercihler mutfaklarda özellikle yer alır. Dekor yapılırken spot lamba kullanılması, mutfağın daha geniş ve ferah görünmesini sağlar.

Bir önceki yazımız olan Mutfak Dekorasyonu İçin Pratik Fikirler başlıklı makalemizde mutfak, Mutfak Dekorasyonu ve Mutfak Dekorasyonu İçin Pratik Fikirler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir