Banyo

2017 Renkli Banyo Modelleri ve Tasarımları Neler?

By  | 

Banyo dekorasyonlarında renkler çok seviliyor. Banyolarda hakim soğuk havanın yerine canlı renkler tercih edilerek daha sıcak bir ortam yaratılıyor. Özellikler bahar aylarının gelmesiyle birlikte cıvıl cıvıl renkler daha çok tercih edilmeye başlanıyor.

Dekorasyonda Fayansların Yeri

Banyo dekorasyonlarında fayanslarda önemli yer tutmaktadır. Düz beyaz renk fayansların yerine artık desenli ve renkli fayanslar tercih ediliyor. Özellikler son zamanlarda patcwork fayans modelleri çok rağbet görmektedir. Renkli fayanslar banyonuzun klasik görüntüsüne farklılık ve hareket getirecektir.

Yeşil Renkli Banyo Modelleri

Yeşil hem doğanın rengi olarak hem de huzurun rengi olarak nitelendiriliyor. Banyosunda doğanın esintisini yaşamak isteyen ve huzuru arayanlar yeşil rengi tercih edebilirler. Ayrıca yeşil renk ile altın sarısı harika bir uyum oluşturur. Fakat iki rengi bir arada kullanırken birinin daha arka planda kalması gerekmektedir. Altın sarısı rengini ufak detaylarda kullanabilirsiniz. Aynı zamanda banyonuzda yeşil rengi tercih ederken bu rengi fayanslar yerine banyo dolaplarınızda kullanmanız daha uygun olacaktır. Yeşil ve beyazın uyumu harika bir dekorasyon oluşturmanıza yardımcı olur.



Mavi Renkli Banyo Modelleri

2017 renkli banyo ve mutfak tasarımları neler? sorusunun bir diğer yanıtı mavi renktir. Mavi renginin kendine özgü sakin bir tavrı vardır. Mavi rengi insanı dinlendiren bir renktir. Banyonuzda ferahlık istiyorsanız mavi rengini tercih etmelisiniz. Mavi rengi özellikle fayans renklerinde tercih edilmektedir. Aksesuarlarınızda da mavi rengini tercih edebilirsiniz. Mavi renk ile beyazın uyumu da tercih edilen renkler arasındadır.

Pembe Renkli Banyo Modelleri

Pembe renk romantizmin rengidir ve çoğunlukla kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Siyah ve beyazın soğuk ve klasik havasından kurtulmak isteyenler pembe renginin sıcaklığını tercih etmektedir. Dekorasyon tercihlerinde renklerin psikolojik etkisi göz önünde bulundurulmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Klasik Banyo Modelleri başlıklı makalemizde banyo, Klasik Banyo ve Klasik Banyo Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir