Salon

2018 Modern Salon Perdeleri

By  | 

Salon dekorasyonunda göze çarpan ilk etkiler genellikle perde ve halılar üzerine oluşmaktadır. Bu kapsamda salonunuza yönelik yapacağınız dekorasyon işlemlerinde perde ve halılar üzerinde etkili kararlar vermeniz daima faydanıza olacaktır. Salon perde modelleri ile ilgili yapacağınız tercihlerinizde sürekli tarza yönelik seçimler yapabilirsiniz, fakat bununla birlikte salon içerisinde yer alan diğer mobilya, sehpa, halı, objeler ve daha birçok farklı ürün üzerinden tercihlerinizi kılmanızda fayda var. Uyum içerisinde bir salon dekorasyonu inşa etmek ya da var olan ürünlerine ek olarak perdenizi yenilemek istiyorsanız, bunun için en iyi seçimi uyum üzerinden gerçekleştirmelisiniz. Gelelim salon perdeleri için seçim yapmakta zorluk çeken kişilerin merak ettiği soruları cevaplamaya.

Modern Salon Perdeleri Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Salonunuzu modern bir havaya katmak ya da modern salonunuza yönelik bir perde seçimi yapmak istiyorsanız, uyumu yine sürdürmeniz gerekiyor. Özellikle de 2018 salon perde modelleri üzerine üretim sağlayan firmalara ait modelleri incelemenizde ve bu yönde bir tercih vermenizde fayda var. Mobilyalarınızı dikkate alarak desen ve renk tonajlarını göz önünde bulundurun. Buna yönelik seçeceğiniz perde modellerinde aynı uyumu sağlamak amacıyla benzer renk tonajları ve desenler varsa daha harika bir konsept oluşturabileceksiniz. Yine aynı şekilde parke, halı ve diğer perde üzerinde etki yaratacak önemli durumları da göz önünde bulundurmak size katkı sağlayacak.Küçük Salonlar için Modern Perde Modelleri Nasıl Seçilmeli?

Eğer salonunuz küçük ise ve modern bir hava katmak istiyorsanız, bunun için öncelikli olarak ölçüler kapsamında boyut ve genişlik durumunu iyi hesaba katmalısınız. Zira dekor aşaması bittikten hemen sonra finalde kötü bir görünümle karşı karşıya kalmamanız size daha iyi bir skor kazandıracak. Öte yandan küçük salonlar için bunaltıcı ve koyu renklere sahip perdelerden kaçınmalısınız. Her ne kadar mobilyalarınız ya da salon içerisinde yer alan diğer etki eden ürünler koyu renge çalan bir düzenek halinde olsa bile, perdelerinizi bu renk tonajlarına ait alt açık renklerden seçebilirsiniz. Nedeni ise küçük salonlarda daha fazla ışığa ihtiyaç duyulmasıdır, buna yönelik gün ışığını rahatlıkla alabilecek açık renkler üzerinde tercih kılmanızda fayda var.

Büyük Salonlar için Modern Perdeler Nasıl Olmalı?

Salonunuz olabildiğince büyük boyutlara sahip ise, perdelerinizi daha ferahlatıcı renkler üzerinde gerçekleştirmelisiniz. Küçük salonlarda da olabileceği üzere koyu renkli bir salona sahipseniz, çekinmeden büyük salonlar için de bu renk tonajlarından kullanabilirsiniz. Fakat sade ve ferah bir salon kapsamı için daha açık renkler üzerinde karar vermenizde fayda var. Duvar renklerini göz önünde bulundurmak, size yine bir avantaj durumunu sağlayacaktır. Ek olarak halılarınıza yönelik benzer tonaj ve desenlerden yola çıkmanız iyi bir ambiyans yakalamanızı sağlayacaktır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Lüks Salonlar için Yeni Koltuk Modelleri başlıklı makalemizde koltuk takımı modelleri, lüks koltuklar ve lüks salon koltukları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir