Mutfak

2018 Mutfak Dolabı Modelleri

By  | 

Mutfak dolabı mutfak araç gereçlerinin konulması için kullanılan bir eşyadır. Bu eşya dekorasyon amaçlı kullanılır ve ev içinde uyumlu olması sağlanır. Ev içinde dekorasyona uyum sağlaması ve diğer mutfak eşyaları ile uyumlu olması ev içerisinde yaşayan kişi için önem arz eder. Mutfak dolapları çeşitli etkenlerden dolayı daha çabuk yıpranır ve değişime ihtiyaç duyar. Mutfak içerisinde yapılan kızartmalar, buharlı pişen yemekler dolapların kirlenmesine neden olur ve temizliğe ihtiyaç duyar. Bazı mutfak mobilyaları temizlendikçe aşınır ve yıpranır. Bu sebeple belirli aralıklarda değişmesine ihtiyaç duyulur. Zorlu ve zahmetli bir işlem olduğu için alınan mobilyanın kalitesi çok önemlidir. Dekorasyonda 2018 mutfak dolabı modelleri arasında en çok tercih edilen Amerikan mutfaktır yani diğer adıyla masif mutfaktır. 2017-2018 yılları arasında oldukça rağbet gören ve görecek olan model kullanış açısından bayanların dikkatini çeker.

En Çok Tercih Edilen Mutfak Dolabı Modelleri2017-2018 yıllarında modasını koruyacak olan ve uzun bir süre daha görülecek olan Amerikan mutfak modeli yoğun ilgi toplamaktadır. Renk olarak tozpembe, beyaz, lacivert, kırmızı, mürdüm, siyah gibi renkleri yoğunlaştığı ve baskılı desenli mutfak dolabı modelleri hâkimdir. Kabartmalı mutfak dolabı desenleri de yine 2017-2018 yıllarında modasını korumaktadır. Ankastre mutfak dolap modası da uzun yıllar mutfaklarda yerini korumaktadır. Mutfak dolapları yaptırılırken alan düşünülür. Mutfak metre karesine göre abartılı olmamasına özen gösterilir. Mutfak masası, perde ve hali ile bir bütünlük sağlayabilir. Klasik mutfak dolabı dekorasyonun da özellikle bu uyum çok önemlidir.

Mutfak Dekorasyonunda Renk Uyumu

Mutfak dekorasyonunda renk uyumu yani göze hitap etmesi ve aynı zamanda göz yormaması gerekir. Dekorasyonda önemli olan şey renklerin göz yormadan birbiri ile karışıp bir bütün olarak gözükmesidir. Renk seçimi yapılırken mutfaktaki eşyalar da göz önünde bulundurulmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Kırmızı Mutfak Dolapları ile Harika Bir Dekorasyon Yaratın başlıklı makalemizde dekorasyon, Kırmızı Mutfak Dolapları ve Mutfak Dolapları hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar: https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1824 866661NsRIkeJbWEXKud67UNY8MRCHxS25dS_GOVQMV72YOTbgua74SKBmcvcAQG 8e68297974772bd53dc0113e8de06f3f3bd41c4e&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir