Mobilya

Ahşap Masalar Çalışma Odalarının Vazgeçilmezi

By  | 

Evinizde bir çalışma odası hazırlamayı düşünüyorsanız çalışma masalarınızı ahşaptan yana kullanmanızda fayda var. Tarz bir görünüm sunan bu ahşap masalar klasik görünümden ziyade daha burjuvazi bir görünüm sunacaktır. Ahşap masalar ile doğal ve şık çalışma odaları yaratmak daha kola olduğu için birçok iç mimar da çalışma odası dekorasyonlarında ağaç işçiliğinden faydalanmayı tercih ediyor. Çalışma odası için ahşap masa seçimi yapmayı düşünüyorsanız seçimlerinizi yaparken odanın büyüklüğünü de göz önünde bulundurmalısınız. Odanız geniş ise büyük pencerelerin önüne geniş ağaç masa kullanabilirsiniz. Aynı zamanda çekmecesi bol olan masaları tercih ettiğinizde kullanım açısından daha da büyük bir kolaylık sunacaktır.

Küçük Odalar İçin Ağaç Masa FikirleriOdalar küçük olduğunda çalışma masasını daha büyük alma şansınız yok. Ancak pratik mobilya modelleri içerisinde dar mekânlar için çok şık tasarımlar bulmanız mümkün. Duvar köşesine koyabileceğiniz ve üst kısımlarına kitaplıklar yaptırarak farklı ve sıcak çalışma köşeleri hazırlayabilirsiniz. Çalışma masası fikirleri arasında en fazla ilgiyi gören ağaç masalar otantik bir görünüm sunduğu için de insanlar tarafından fazlası ile tercih ediliyor. Doğal bir görünüm sunmasından dolayı bu tarz masalarda şıklık son derece önemlidir. Kaba ve çok yer kaplayan masa modellerine nazaran doğallığı çok fazla bozulmamış ancak daha zarif görünen modelleri tercih edebilirsiniz.

Masa Seçiminde Kullanım Kolaylığı

Ağaç masalar hem daha sağlıklı hem de daha uzun ömürlü olduğu için de sıkça tercih ediliyor. Tasarım olarak kaliteye önem veren insanlar için modellerin doğal görünmesi ve kullanımının rahat olması da son derece önemli. Ahşap masa seçimi yaparken çekmecelerin çok olması ve fazla yüksek olmamasına dikkat edilmesi gerekiyor. Ağacın kalitesi de masanın kullanışlı olması kadar önemli bir ayrıntıdır.

Bir önceki yazımız olan Odanın Büyüklüğüne Göre Köşe Takımı başlıklı makalemizde Dekorasyonda Köşe Takımı, Köşe Takımı ve Odanın Büyüklüğüne Göre Köşe Takımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir