Mutfak

Amerikan Mutfaklı Salon Modelleri

By  | 

Amerikan mutfak ayrı bir oda gibi mutfağın ayrılmaması ve salon ile mutfağın aynı yerde bulunmasıdır. Salonun bir arada mutfakla olması, yer açısından tasarruf sağlarken, mutfakta pişen yemeklerin salona sinmesi açısından olumsuzluk yaratmaktadır.

Amerikan mutfaklı salon modelleri, bar sandalyelerinin kullanılarak oluşturulduğu tasarımlar var ve bunlar daha çok gençlere yöneliktir. Köşede bulunan mutfak ve ön kısmında 90 derece yuvarlak masadan oluşur ve oturulduğunda sanki bar da oturma havası verir.

Salon ve Mutfak Aynı Yerde

Odanın ikiye bölünerek yarısının salon diğer yarısının mutfak olarak kullanıldığı tipte Amerikan mutfaklı salon modelleri de vardır. Bunlar mutfağı da oda gibi kullanılması olanağı verir ve yine mutfakta zamanını geçiren aileler için tercih sebebidir her tür aile için de kullanışlı ve ilgi çekici olmaktadır.Her ne kadar geliri dar aileler kullanıyormuş gibi görünse de bu evlerde tasarımın kullanışlı ve güzel görünmesi mutfakta zamanının çoğunu geçiren insanların tercih sebebidir. Büyük bir salonun yan tarafında kocaman dolaplarla dolu ortada yemek yeme masası ve mutfak kısmında yine büyük bir masada bulunur.

Genel olarak Amerikan mutfaklı salon modellerinde salon ve mutfak bir arada olsa da ortada yemek yenilen masa mutfağı salondan ayırır, masanın salonun ortasında bulunduğu modellerde vardır. Bu modellerde salon mutfak tek parça olarak kombini tamamlamaktadır.

Amerikan Mutfaklı Salon Tasarımları

Günümüzde insan nüfusunun artması, evlerin artması ve ekilebilir alanların şehrin içlerinde kalması insanları evlerinin tasarımını Amerikan mutfaklı salon modellerine yönlendirmiştir. Bu durum hem ev yapan şirketlerin hem oturanların işine gelmiştir.

Aile olarak yemek saatlerine dikkat eden aileler için olmasa bile yer ve zamanı değerlendiren insanlar daha çok tercih ederler.

Bir önceki yazımız olan Seksenlerdeki Mutfaklara Geri Dönüş başlıklı makalemizde dekorasyon, Retro Mutfak ve Seksenlerdeki Mutfaklara Geri Dönüş hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir