Bahçe & Balkon

Bahçeler Sonbahara Uygun Hale Getiriliyor

By  | 

İnsanın doğa ile eşsiz bir uyumu olduğundan dolayı yaşam alanlarında her zaman doğaya ihtiyaç duyuluyor. Fakat nüfusun artması kentlerin kalabalıklaşması ne yazık ki doğanın da güzelliklerine zarar verebiliyor. Doğa esintisini içinizde yaşamak için yaşam alanınızı mevsime uygun olarak tasarlayabilirsiniz. Bahçe dekorasyonunda sonbahar insanın duygusal bir duruma bürünmesini de sağlayacaktır. Bilindiği gibi sonbaharın kişilerde benzer duygular oluşturduğu açıktır. Sonbahar nedeni ile ağaçların teker teker yapraklarını dökmesi ile bahçenizde de bir takım zorluklar başlayacaktır.

Bahçe Temizliği

Eğer geniş bir bahçeye sahipseniz eğer bahçe temizliğine de özen göstermeniz gerekiyor. Bahçenizi temizlemek için öncelikle tüm yaprakların dökülmesini bekleyin. Bu nedenle yapmanız gerekenlerden biri de bahçenizi yabancı otlardan temizlemek olacaktır. Bahçe temizliği estetik olarak çok daha hoş bir görünüm sağlayacaktır.

Mumlara Yer VerebilirsinizSonbaharın en güzel yönlerinden biri de romantizmin doruklarda hissedilmesini sağlamasıdır. Yavaş yavaş yağmaya başlayan yağmurlar ile birlikte artık sonbaharın gelmiş olduğunu da anlayabilirsiniz. Sokaklara çıktığınızda ayak uçlarınıza düşen sarımsı yapraklar adeta sonbaharı müjdeler size. Sonbaharın en güzel yanlarından biri de ışıklardır. Serin havayı ısıtacak olan mumlar ile ev ve bahçe dekorasyonunda oldukça şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bahçenize astığınız mumluk ve fenerler ile ışıl ışıl bir görünüm sağlayacaktır. Mumluklar ile kendiniz için yeni bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Sonbaharın Renklerini Yansıtın

Sonbaharın gelmesi ile evinizde ve bahçenizde sonbaharı yansıtacak ufak değişiklikler hazırlayabilirsiniz. Örneğin kırmızı, kahverengi ve turuncu tonlarını kullanarak sonbaharı en güzel şekilde yansıtabilirsiniz. Sonbahar tasarımına uygun tablolara oturma köşenizde yer vererek burayı kitap okuma alanı olarak da değerlendirebilirsiniz. Sonbaharı en güzel şekilde yansıtmak için bahçe aksesuarlarınız da renkleri kullanmaya özen göstermelisiniz. Sonbahara uygun renkler ile yeni bir mevsime başlangıç yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yaz İçin Bahçenizi Hazırlayın başlıklı makalemizde Bahçe Dekorasyonu, Yaz Bahçe Dekorasyonu ve Yaz İçin Bahçenizi Hazırlayın hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir