Banyo

Banyo Dekorasyonunda Duşakabin Seçimi

By  | 

Rahatlığı, ekonomik olması, kullanışlı olması banyo için gerekli olanlardandır. İster küçük, isterse de büyük ebatlı banyolar ilk önce kullanışlı olmalıdır.

​​​Banyo Dekorasyonunda Duşakabin Seçimi Nasıl Olmalı?

Banyo dekorasyonunda duşakabin seçimi doğru olmalıdır. Evin banyo bölümü çok büyük olmuyor. Küçük ama kullanışlı olması için dekorasyonda kullanılan detaylar da çok yer kaplamamalı. Rahat hareket edebilmemiz için doğru ebat ve büyüklükte duşakabin seçmek gerekir. Duşakabınler hızlı ve rahat yıkanmak imin ideal yerdir. Etrafa su damlatmadan işinizi görebilirsiniz.

​Duşakabin Modelleri

Açık ve kapalı duşakabin modelleri vardır. Kapalı duşakabin modelleri üstü oluyor. Bir nevi banyo için kutu olarak düşünün. Kapalı duşakabin etrafa buhar yaymaz ve banyo sürekli kuru kalır. Bu özellik banyo dekorasyonunda önemli noktalardan biridir. Açık duşakabin modelleri işe üst kısımdan açık olur, ekonomik olduğundan dolayı banyo dekorasyonunda tercih edilen modeldir.​​​​​​Banyo dekorasyonu için seçebileceğiniz başka duşakabin modelleri arasında köşe duşakabin olabilir. Köşe model duşakabin daha az yer kaplar. Böylece banyonuzda diğer dekorasyon için fazla yeriniz kalır. Duşakabin için ideal ölçü 80 x 80 sayılır. Ailenizin her üyesinin rahat kullanabileceği bu ölçü tüç standartlara cevap veriyor.

Duşakabin modelleri sade veya donatımlı olabilir. Jakuzi özellikli, hidromasaj özellikli, telefon, radyo, CD çalar özellikli duşakabin modelleri de sık tercih edilen modeller arasında yer alır.

Renk olarak banyo fayanslarına ve banyo dekorasyonuna uyumlu duşakabin seçebilirsiniz. Duvardan duvara sabitlenen kapılı, yere sıfır model duşakabin veya zeminli duşakabin seçebilirsiniz. Duşakabin temizliği lavabo temizliğinden bile az zaman gerektirir. Duşakabin camlarını isteğe göre desenli veya mat düz renk seçebilirsiniz. Duşakabin camlarında oluşan su lekelerini ise kolayca banyo temizlik malzemeleri ile temizlemek mümkün. Banyo dekorasyonunuzun özel olması için uzmanlardan yardım alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2017 Renkli Banyo Modelleri ve Tasarımları Neler? başlıklı makalemizde 2017 Renkli Banyo Modelleri, Banyo Modelleri ve Renkli Banyo Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir