Ev Dekorasyonu

Bodrum’un Havasını Evinizde Ağırlamak

By  | 

Yazın gözde mekânlarından olan denizin, gökyüzünün birleştiği mavinin asilliğinin sürdüğü yer Bodrum. Ruhunuza derinlik katacak, mavinin her tonunun ışıltısıyla bulunduğu ortama farklılığını katmaktadır. Güneşin bile bir başka doğduğu bu yer beyaz evleri ön plana çıkaran masmavi kapılarıyla üzerine dökülen sümbülleri, begonvilleri, fesleğenleriyle nefesi bile bir başka aldırır. Bodrumun mavi gizemin amacı aslında bölgeyi tehlikeli hayvanlardan korumaktır. Akreplerin mavi rengi koyu kırmızı olarak gördükleri ve kırmızı rengin de ateş rengi olmasından dolayı korkup gelmeyeceklerini düşündükleri için pencere ve kapıları mavidir.

Bodrumdan İzler Taşıyan Odalar

Salonunuzda, oturma odanızda, mutfağınızda Bodrum havası yaşamak istiyorsanız öncelikli olarak Bodrumun has rengi olan maviyi ön plana çıkartmanız gerekmektedir. Bu durum salon için düşünülürse beyaz renkteki koltuklarınıza farklı desenlere sahip fakat zemini mavi beyaz olacak şekilde kırlentlerde bütünlenmesini sağlayabilirsiniz. Duvarınızda rüzgâr gülleri desenli tablolar, zeminde düz renk olacak şekilde mavinin tonlarının hâkim olduğu halı, çiçek köşesi için oluşturulmuş mavili beyazlı saksılar içerisine pembe tonlarında çiçekler sizin Bodrum ortamını yaşamanız için uygun bir ortam sağlayacaktır.Kış Bahçesinde Bodrum

Balkonunuzda, kamelyanızda küçük dar alanların şenlendiği bodrumun mavisini, beyazını rahatlıkla yansıtabileceğiniz alanlar bahçelerdir. Marketlerde kullanılan büyük boy paletlerden rahatlıkla temin edip kendinize kış bahçesi yaratabilirsiniz. Paletleri beyaza boyayıp üst üste gelecek şekilde sıralayıp üzerinde mavi renkte oturma minderleri sırt kısımlarda da küçük küçük geometrik desenli kırlentlerin yer aldığı küçük ama şirin bir oturma grubu elde edebilirsiniz. Balkonun ya da kamelyanın bir köşesine beyaz fenerlerden ortam hazırlayıp loş bir ortam elde edebilirsiniz. Duvara gerilmiş bir balıkçıl ağı ortamı tamamen farklı gösterecektir. İster ağın içinde çiçek dalları gezindirin, ister küçük yapay saksılar yerleştirin, isterseniz de deniz objeleriyle renk katın. Farklı ortamların mimarı siz olun.

Bir önceki yazımız olan Güneş ile Evleriniz Işıldasın başlıklı makalemizde dekorasyon, ev dekorasyonu ve Güneş ile Evleriniz Işıldasın hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir