Aksesuar

Çalışma Masanızı Renklendirin

By  | 

Ofis ortamında çalışan bireylerin en çok vakit harcadığı mekân kuşkusuz çalışma masalarıdır. Tüm gün bilgisayar başında çalışan ya da manuel işler yapan bireyler çalışma masalarında uzun saatler geçirirler. Bunun dışında evde çalışan öğrenciler ya da yetişkinler de çalışma masalarında çok fazla vakit geçirirler. Yaptığımız iş her ne olursa olsun bizi motive edecek şeylere ihtiyaç duyarız. En çok vakit harcadığımız çalışma masalarımızda bizi motive edecek çalışma masalarına renk katacak aksesuarlar bulunması çalışma verimimizi artıracak ve çalışma kalitemize etki edecektir.

1.Renkler

Çalışma masanızın rengi oldukça önemlidir. Mümkün olduğunca açık renkler kullanmak içinizi açacak ve çalışma isteğinizi artıracaktır. Eğer çalışma masanızın rengini değiştiremeyecek pozisyondaysanız, masanızın üzerine koyduğunuz aksesuarların renklerini açık tonlarda seçebilirsiniz. Çalışma masalarına renk katacak aksesuarlar masa ile uyumlu olmalı ki dikkat dağınıklığı yaşatmasın.

2.DüzenMasanızın düzenli olması çalışma veriminizi artırmanız açısından çok önemli. Bu düzeni sağlamak için çalışma masanıza renk katan aksesuarlar edinebilirsiniz. Kalemleri düzenlemek için zevke uygun kalemlik seçimi, yazılan kâğıtları dosyalamak için dosya düzenleyicileri, yapacaklarınızı unutmamanız için yapışkanlı notlar kullanılmalıdır.

Bunun dışında masa altı düzenleyicileri de hatırlatmakta fayda var. Ajandanız cüzdanınız ve özel birtakım eşyalarınız için kilitli çekmece ya da dolaplar da masanızın bir parçası olmalıdır. Tabi bu durum ofiste çalışan bireyler için geçerli.

3.Işık

Masa lambaları, masayı ışıklandırmak için büyük bir öneme sahiptir. Çünkü ışık, görme açımızı ve göz sağlığımıza etki eder. Sağlıklı bir şekilde çalışabilmek için masa lambası biçimi çok önemlidir.

4.Aksesuar Çeşitleri

Çalışma masalarına renk katacak aksesuarlar, düzenlemenin ve ışıklandırmanın dışında hoşlanılan figürlerin de yer aldığı birtakım nesneleri kapsar. Bu nesneler sevilen çizgi film karakterinin bulunduğu bir kupadan, sevdiğiniz renkte bir kalemliğe kadar aklınıza gelen, sizi motive eden her şey olabilir.

Bir önceki yazımız olan Aynanın Dekorasyonda Etkileri başlıklı makalemizde Ayna, Aynanın Dekorasyonda Etkileri ve Dekorasyonda Ayna hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir