Genel

Çalışma Masanızı Renklendirin

By  | 

Düzenli bir çalışma alanı ve ortamı yaratmak hem daha verimli hem de rahat çalışmanıza yardımcı olur. Dikkatinizi dağıtan ve dağınıklık yaratan tüm detayları ortadan kaldırmakla işe başlamalısınız. Çalışma masanızın düzenli olmasının yanında ihtiyacınız olan tüm malzemeleri bir arada bulabilmeniz ve depolayabilmeniz de gereklidir. Ofis masanıza nasıl renk katabilirsiniz?

Kitaplıklı Çalışma Masası

Çalışırken elinizin altında mutlaka olması gereken kitap ve kaynak ihtiyacınız varsa çözümü çok basittir. Çalışma masanızın yanında veya üstünde olmasını istediğiniz yükseklikte ve uygun genişlikte iki kitaplığı, masanızın ayakları yanına sabitlemek iyi bir çözüm olacaktır. Böylelikle kitaplarınızı masanızın üzerinde değil kitaplıkta depolayarak istediğiniz an erişebilirsiniz.

Çekmecelere Düzenleyici Detaylar

Çalışma masanızdaki çekmecelere her şeyi rastgele koyuyorsanız bilin ki sonra istediğinizi kolayca bulamayabilirsiniz. Dağınık ve karışık bir çekmecenin çözümü ise çekme içi düzenleyicilerden geçiyor. Çekmece içi düzenleyicilerle küçük ofis gereçleriniz, kişisel eşyalarınız ve gerekli olan diğer malzemeleri ayrı ayrı şekilde düzenle muhafaza ederek dağınıklığı engellemiş olursunuz.Dosyalar İçin Raflı Kutular

Çalışma masanızdaki onlarca evrak ve dosya için dağınıklık oldukça büyük bir sorundur. Evrakların düzeni bozulurken aradığınızı da bulamayabilirsiniz. O nedenle masanıza katlı ve raflı dosya kutularından alarak düzenli bir şekilde evraklarınızı depolayabilirsiniz. Hatta bu kutuların yanında sunulan kalemlikli olanlarını tercih edin ki masanızdaki kalem kalabalıklığından da basitçe kurtularak rahatlayın.

Çerçeveli Mantar Panolar

Çalışırken pek çok önemli notu ve hatırlatmayı elinizin altında bulmak istiyorsanız çerçeveli mantar panoları tercih etmelisiniz. Masanızda kaybolup giden notların yerine çalışma masanızın yanına veya karşınıza yerleştireceğiniz mantar panolar ile hiç bir notu unutmayarak çalışabilirsiniz. Post-it veya etiketleri kolaylıkla monte edip çıkarabileceğiniz mantar panoları size ilham veren notlarla veya fotoğraflarla da renklendirebilirsiniz. Mantar panolar hem çok kullanışlı hem de çok dayanıklı bir ofis yardımcısıdır.

Bir önceki yazımız olan Kurumsal Yapıların Dizayn Başarısı başlıklı makalemizde Kurumsal Yapıların Dizayn Başarısı, Ofis Dekorasyonu ve Ofis Dekorasyonunda Püf Noktalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir