Çocuk Odası

Çocuk Odaları İçin Uygun Ranza Çeşitleri

By  | 

Çocuk odalarında dekorasyon büyük önem taşıyor. Hem çocukların daha sağlıklı bir ortamda oyun oynamaları hem de daha rahat edebilecekleri bir dekorasyon olması son derece önemlidir. Çocuk odasının en önemli eşyası olan ranzalar farklı kullanım özellikleri ile sunuluyor. Oda sayısı az olan bir evde birden fazla çocuğunuz varsa çocuk odasına ranza fikirleri içerisinden istediğinizi seçebilirsiniz. Ranza çeşitlerinde farklı modeller bulunduğu için oda büyüklüğüne göre istediğiniz şekilde bir tasarım seçme şansınız var.

Ranza Çeşitlerinde Farklı Konseptler

Evler eskiye oranla daha da küçüldüğü için insanlar daha pratik mobilyaları tercih ediyorlar. İç içe geçen ranzalar da küçük odalar için son derece ideal oluyor. 3 çocuklu aileler iki katlı ranzaları tercih ediyorlar. Bu ranzaların alt kısmından tekerlek yardımı ile dışarıya çıkan 3. bir yatağı daha oluyor. Böylece 3 çocuk rahat bir şekilde odaya sığabiliyorlar. Ranza çeşitlerinde oda biraz geniş ise farklı bir konsept daha tercih edebilirsiniz. Bu konseptler arasında gömme yataklar yer alıyor. Duvarın içerisindeymiş gibi bir izlenim veren yataklar yere sıfır olarak yapıldığı için temizlik konusunda da sürekli olarak çekme derdiniz olmuyor.Hem Yatak Hem Çalışma Ortamı

Odalara hem çalışma masası hem yatak hem elbise dolayı sığdırmak zor oluyor. Bu yüzden de çalışma odası içerisinde ayrı ayrı yer kaplamasını istemeyen hanımlar üst kısmı yatak alt kısmı ise çalışma masası olabilen tasarımları tercih ediyorlar. Ranzanın alt kısmında bulunan çalışma masası ve sandalye odada ayrı olarak yer kaplamıyor. Hem daha sade bir görünüm oluyor hem de modern bir oda tasarlamış oluyorsunuz. En çok tercih edilen tasarımlardan biri de ranzaların alt kısmında çekmece olan yataklar oluyor. Böylece ortalıkta fazladan eşyanız kalmamış oluyor.

Bir önceki yazımız olan İkiz Odaları İçin Pratik Çözümler başlıklı makalemizde İkiz Odaları, İkiz Odaları İçin Pratik Çözümler ve İkiz Odası Dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir