Ev Dekorasyonu

Daha Ferah Evler İçin Birbirinden Değişik Dekorasyon Fikirleri

By  | 

Havaların ısınması ile birlikte gelen sıcak havaları evde ferah ortamlar yaratarak yumuşatmak mümkün. Birçok küçük detay ile evde daha ferah ve yaşanılası ortamlar oluşturmak çok kolaydır. Denizin ferahlığını eve de yansıtmak için mavinin ve yeşilin tonlarını eve taşımak ortamı ferahlatarak daha aydınlık mekanlar oluşturulabilir. Evde daha ferah ortam oluşturmak için büyük, kaba mobilyalardan uzaklaşacak mobilyaları yenilemek ve minimal tercihler yapmak da doğru bir tercih olabilir. Yaza sezonuna giriş döneminde de ters veya balkonlarda ferah ortamlar oluşturularak değişik ve rahatlatacak yeni yaşam alanları oluşturulabilir.

Depolama Alanları İle Ferahlatan Çözümler

Yaşam alanlarında depolama alanı olarak kullanılan dolaplar ve kütüphanelerde her köşeyi kullanarak doğru planlamalar yapılabilir. Salonda kütüphane için köşe dolap kullanımları, yatak odalarında giysi depolamak için köşe dolap kullanımları ve ekstra raf kullanımları ile boş duvarlardan faydalanmak mümkündür. Bunların dışında küçük alanlarda (banyo, wc gibi) boş duvarları kullanarak derinliği az depolama alanları oluşturarak büyük boy dolaplarından vazgeçmek daha ferah ortamlar yaratacaktır. Küçük alanlarda dolap tercihleri de açık renklerde, ışığı geri yansıtacak renklerde, tercih edilmelidir. Banyo ve tuvalette mekan küçük ise daha ince lavoba kullanımı ile etejer de derinliği az şekilde tercih edilerek sirkülasyon alanları arttırılmalıdır.Teras ve Balkon Düzenlemeleri ile Ferahlatan Çözümler

Yaz mevsiminde sıcak havaların etkisiyle açık mekânlara daha fazla ihtiyaç duyulur. Varsa terası veya balkonu yaz mevsimine hazırlamak; genel temizliği yaptıktan sonra depolanan bazı malzemeler varsa seçilerek atmak, canlı çiçek ve bitkilerde mekânı renklendirmek olarak düşünülebilir. Şehir içinde yaşayan insanların şehrin karmaşası içinde canlı ve renkli ortam ihtiyaçları bulunur. Kişinin kendi tasarımları ile oluşturacağı renkli teras ve balkonlar mekânlara ferahlık katacaktır.

Aksesuarlar İle Ferahlatan Çözümler

Evde soluk havayı canlandırmak için aksesuarlardan yararlanmak mümkündür. Salonda renkli aksesuarlar ile mekânı canlandırarak minimal ve açık renklerde mobilya tercihleri ile ortam rahatlatılabilir. Yemek bölümü ve mutfak gibi ortamlar kolay kirleneceğinden açık renkler çok tercih edilmez. Bu nedenle derinliği daha az olan dolap kullanımları ile üst boş duvarlar kullanılarak yürüyüş alanları rahatlatılmalıdır. Aynı zamanda aksesuar seçimleri ile daha ilgi çekici alanlar yaratmak mümkündür. Dar alanlarda ayna kullanımları ile de ışığı geri yansıtarak aydınlık ortamlar oluşturulabilir. Yatak odasında güneş ışığını destekleyen ayna, cam ve canlı bitki kullanımları ile ferah ortamlar oluşturulabilir.

Bir önceki yazımız olan Ferahlığı Evinize Getirin başlıklı makalemizde Dekorasyonla Evlerinize Ferahlık Getirin, Evlerde ferahlık ve Ferahlığı Evinize Getirin hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir