Bahçe & Balkon

Dar Balkon Dekorasyonu İçin Etkili Öneriler

By  | 

Evinizin, odalarınızın, bahçenizin dekorasyonu sizin günlük yaşamdaki enerji ve motivasyon ihtiyacınızı karşılamak için önemli ve güzel bir adımdır. Mutlu olduğunuz bir odada uyanmak, neşe dolu kahvaltı yapabileceğiniz mutfaklar, hoş sohbetlerle misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz oturma odaları ve balkonlar evinizde olmazsa olmaz diyebileceğiniz türden dekorasyonlara imza atmanız için yeterde artar bile. En çok sıkıntı yaşanan konularda balkonların dekorudur ve bu sebeple de dar balkon dekorasyonu için etkili öneriler yazımızı muhakkak okumalısınız.

Dar Balkonlarda Dekorasyon Önerileri

Balkonunuzun büyüklüğünden ziyade orada kullanacağınız eşyaların konforu daha önemlidir. Rahat bir ortamda daha çok vakit geçirmek ve keyifli saatler geçirmek için muhakkak bulunduğunuz yerde konforu hissetmelisiniz. Oturması rahat iki sandalye ve bir sehpa ile bile balkonunuzun enerjisini değiştirirken; bitkilerle çiçeklerle aranız iyiyse rengârenk alacağınız saksılarla da balkonunuzdaki neşe ve enerjiyi artırabilirsiniz.Akıllı Mobilyalar İle Alanlarınızı Genişletin

Balkonda yer kaplamaması açısından kullandığınız mobilyaları kullanışlı seçmeye özen göstermelisiniz. İç içe geçen sandalyeler, balkon demirlerine monte edilmiş ve gerektiğinde kapanıp ortada yer kaplamayan sehpalar, katlanabilir yuvarlak sandalyeler gibi alanı daha iyi kullanmaya yarayacak çözümler üretilmelidir. İsterseniz balkonlarınızı yapay çimlerle döşeyebileceğiniz gibi isterseniz plastik suya dayanıklı kare birbirine geçirilerek monte edilen yer döşemelerini istediğiniz renge göre seçebilirsiniz. Pek çok yapı markette solar aydınlatmalar muhakkak görmüşsünüzdür. Güneş enerjisiyle çalışan bu aydınlatmalar da saksıların içine yerleştirilerek de gece ışık ihtiyacınızı karşılarken enerji tasarrufuna da katkıda bulunmuş olacaktır. Bunun yanında köşelerde kullanabileceğiniz sandıklı banklar ve puflarda odanıza daha güzel bir hava katacaktır. Belki balkonunuz geniş bir bahçe değil ama o konforu ve gösterişi yaşatabileceğiniz pek çok seçenek mevcutken hayal etmek ve uygulamak sizin elinizde.

Bir önceki yazımız olan Kendi Botanik Bahçenizi Yaratın başlıklı makalemizde Bahçe, Botanik Bahçe ve Kendi Botanik Bahçenizi Yaratın hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir