Ev Tekstili

Dekorasyon Alanında En Şık Kırlent Tasarımları

By  | 

Modern ev tasarımlarında dikkat çeken dekorasyonda şık kırlentler büyük önem taşır. Birbirinden çeşitli modeller, renkler ve kombinler ile 2017 modasına uyan kırlent seçimleri ön planda durur. En sık tasarımlar özellikle simli, pullu ve işlemeli kumaşlardan oluşur. Birbirini ile uyumlu birkaç kırlent kombini ile kanepe ve koltuklar da farklı görünümler oluşur.

Modern Dekorda Kırlent Renkleri

Modern, şık ve rahat kırlent modelleri seçilirken belli başlı kurallara dikkat etmek gerekir. Renk ve kumaş yapısı bu konuda büyük önem taşır. Renk seçimi konusunda düz renkler ve motifli renkler tercih edilebilir. Düz renk seçimlerinde özellikle koltuklara uyum sağlayan, şık tasarımlar kullanılır. Kırlent seçimlerinde dikkat edilmesi gereken bir başka husus, sık tasarımların tercih edilmesidir. Şık tasarımlar deror açısından önemlidir. Şık kırlentler koltuk takımlarını daha gösterişli ve daha sık gösterir. Bu amaçla modaya uyan pırıltılı kirlentler tercih edilir. Zarifliği, şıklığı ve rahatlığı üzerinde taşıyan modeller ev dekoruna farklı ve özel dokunuşlar katar.Kırlentlerde Son Moda

Son moda tasarımlar kırlent seçimlerinde ön plana çıkar. Bu tasarımlarla şık bir salon kombinin yapılarak, tez düzeligin dışında daha modern bir görünüm yakalanır. Modern görünümlere sahip olan bu farklı tasarımlar, ebatlarına ve renklerine göre çeşitli gruplara ayrılır. Bir arada kullanılan farklı boyutlar daha zarif bir tasarım sağlar. Dekorda önemli olan bir diğer husus eşyalarla uyum sağlayan motiflerin seçilmesidir. Çok farklı seçimler odaları boğuk gösterir. Aydınlık ve modern tasarımlarla sade bir zıtlık yakalamak gerekir. Sade ve şık modeller kumaş özelliklerine göre çeşitli gruplara ayrılır. Saten ve kadife kumaşlar bu konuda önemli bir yere sahiptir. Saten ve kadife kumaşlar dışında keten kırlentler de büyük önem taşıyarak, dekorasyonda farklı modeller oluşturur.

Bir önceki yazımız olan Otantik Halı Seçiminde Dekorasyon Önerileri başlıklı makalemizde dekorasyon, Otantik Halı ve Otantik Halı Seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir