Genel

Dekorasyon Hakkında Bilinmeyenler

By  | 

Dekorasyon, birçok insanın kafasında farklı farklı anlamlar uyandırdığı için farklı olarak anlaşılır. Bu nedenle dekorasyon hakkında bilinmeyen bazı gerçekler vardır. Bu gerçekler arasında dekorasyonun iç ve dış olarak ikiye ayrıldığı ve bizi ilgilendiren iç dekorasyon kısmı olduğu gerçeği vardır. Çünkü bu dekorasyon eskiden beri önemsenen bir özellik taşıdığı için, insanların yaşadıkları yeri, bulunduğu topluma, gelenek ve göreneklerine göre düzenlediği görülür. Bu nedenle dekorasyon gittikçe önemini artırmakta ve daha fazla kişide canlılık uyandırır.

Mekanın BüyüklüğüEv dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan birisi olan ve yaşam alanında sıklıkla karşılaşılan durumlardan olan dekore ettiğimiz odanın, salonun ve mutfağın büyüklüğüdür. Bu yüzden mekân ne kadar büyükse ve genişse, dekorasyon işleri de o kadar fazla olur. Fakat mekân küçükse yapacağınız işlerde ona göre değişir. Bunu dezavantajları belli yöntemler kullanarak azaltabilir ve küçük yerleri güzel bir şekilde dekore edebiliriz. Dekorasyonda bilinmeyenler hakkında bilgi almak isteyenler için ve ön bilgi amaçlı mekânlarını nasıl dekore edebilecekleri hakkında bilgi alınması üzerine artık istenilen yerler en güzel şekillerde dekore edilmekte ve kolay bir kullanım sayesinde güzel bir mekan söz konusu haline geliyor. Mesela bir odanın şekli ve duvarları ile yapacağınız dekore birbirleri ile uyumluysa harika bir görüntü yaratabilirsiniz. Ayrıca oda, salon gibi yerlerde farlı renk eşya kullanımı da o mekânın daha büyük görünmesine katkıda bulunabilir. Böylece küçük yerleri kapatma derdinden kurtulacaksınız.

Renk ve Moda

Dekorasyonda bilinmeyenler konusunda diğer bir önemli olan etken renk ve modadır. Dekorasyonda renk kullanımı önemlidir. Birbirleri ile uyumlu olan renkleri kullanmanız, mekânın uyumlu hale geldiğini gösterir. Moda ise, bizlere şık ve cazip gelen dekoratif görünümler gün geçtikçe ilgimizi çekmemeye başlayabilir. Bu yüzden moda ile ilgilenenler dekorasyon işlerini yeni çıkan modalara göre yapmalıdır.

Bir önceki yazımız olan 2017 Dekorasyon ve Tasarım Trendleri başlıklı makalemizde 2017 Dekorasyon, 2017 Dekorasyon ve Tasarım Trendleri ve Dekorasyon ve Tasarım Trendleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir