Ev Dekorasyonu

Dekorasyon ve Beyaz Renk

By  | 

Birçok kişi dekorasyonda beyaz rengini kullanma konusunda tereddüt eder ve cesaret edemez. Bunun nedeni ise kiri belli etmesi ve daha çabuk kirlenmesidir. Ancak her renk beyaz kadar kirlenir ve kiri belli temizlenmediği için hijyenik bir ortam yaratmaz. Yani bu durum bir dezavantaj değil bir avantajdır. Kimyasal temizleyici olan maddelerden de koyu renklere göre daha az etkilenir ve daha az zarar görür. Banyo ve tuvalet gibi hijyenin daha ön planda olduğu alanlarda ise beyaz renk her zaman önde olmalıdır. Beyaz huzurun ve temizliğin rengidir. Dekorasyon konusunda da farklı tonlarıyla şıklığı yansıtır.

Beyaz ile Farklı Dekorasyon Fikirleri

Beyaz duvarlar ve beyaz zemin üzerinde ki gri koltuklar görenler için eşsiz bir uyum olabilir. Rakı beyazı aydınlatmalara eklenen beyaz tül perdelerle de beyazın tonları uyum içinde olabilir. Beyaz ve beyaz sandalyeleri de odayı tamamlayan parçalardan olabilir.Beyaz kendi tonlarıyla şık olduğu gibi farklı renklerle de kombinlenebilir. Özellikle nude tonlarla kullanıldığında ön planda kalır. Siyah ve beyazın uyumuda her yerde olduğu gibi ev dekorasyonında da sıkça kullanılabilir. Beyaz diğer renkler içinde ışığı en iyi yansıtan renk olduğu için ferahlığın rengidir. Eğer salonunuzu olduğundan daha ferah ve iç açıcı görmek istiyorsanız beyazı sıkça kullanabilirsiniz.

Beyaz Küçük Odalar İçin de İdeal

Ortam ne kadar ferah olursa o kadar geniştir. Beyaz renk odaları olduğundan daha geniş gösterir. Bu özelliği ile de duvarlarda ve aydınlatmalarda sıkça kullanılır. Cam ve ayna gibi materyallerde bu işlem için oldukça etkilidir. Misafirlerin karşılandığı giriş kısmı da ne kadar ferah ve şık olursa gelen kişilerde olumlu etkiler bırakır. Bu yüzden şıklığı beyaz renk ile yakalamak isteyen kişiler ayakkabılık veya girişte bulunan tablolarda beyaz rengi tercih edebilir.

Bir önceki yazımız olan Modern Masalar başlıklı makalemizde Modern Masa Süsleme Teknikleri, Modern Masalar ve Süsleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir