Mobilya

Dekorasyonda Ahşap Mobilya

By  | 

Kim demiş moda trendleri sadece kılık kıyafet, aksesuar alanında olur diye? Yasam alanlarımızı da kişisel zevklerimiz ile dekorasyon trendlerini harmanlayarak düzenlemiyor muyuz? Koltuklarımız o yıl hangi renk moda ise o renkte istemiyor muyuz? Son yıllarda ise şehir hayatının verdiği yalnızlık hissini, doğanın sıcaklığını yaşam alanlarımıza yansıtmamıza olanak sağlayan dekorasyonda ahşap mobilya fikrini oldukça sevmiş görünüyoruz. Aslında evimizin her yerinde ahşap mobilya kullanıyoruz. Mutfak dolapları, gardırobumuz, salondaki masa hep ahşap ürün. Evlerde sık sık karşımıza çıkan bu akımı peki kendimize nasıl adapte edebiliriz? Bu yazımızda sizlere bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız.

Neden Ahşap Mobilya

Dekorasyonda ahşap mobilya seçilmesinin tabi ki ilk sebebi sağlıklı olması. Takdir etmek gerekir ki yaşadığımız betonarme evler bu imkanı pek vermemekte. O nedenle hiç değilse kullandığımız mobilyalar sağlıklı olmalı. Bir diğer sebep yine beton yığınları içinde yaşarken doğanın insanın içini ısıtan etkisini evlerimize yansıtmak, evlerimizi iç açan, huzur veren, cana yakın, insana yuva hissi veren mekanlar haline getirmek.Nasıl Uygulamalı?

Peki, bu akıma nasıl ayak uyduracağız? Nelere dikkat edeceğiz? Evimizi dekorasyonda ahşap mobilya trendine dayandırarak dizayn edeceksek öncelikle hangi odayı bu düzenleme için kullanacağımıza karar vermeliyiz. Mesela salonumuzun bir köşesinde ahşap mobilya kullanarak şık bir oturma köşesi yaratabiliriz. Bunun için kalın ahşap ayaklı bir lambader ve ahşap mini bir kitaplık tercih edebiliriz. Ya da yatak odamızda ışık yansımalı raflar odanın havasını kesinlikle değiştirecektir. Bunun için ahşap rafları duvara gelişi güzel asıp ışıklandırabiliriz.

Nerede, nasıl kullanırsak kullanalım ahşap mobilya kullanımı bir moda trendi olsa da kendi kişiliğimizle birleştirdiğimizde yaşanılası evler ortaya çıkarmak elimizde.

 

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Sehpa Modelleri başlıklı makalemizde dekorasyon, dekorasyonda sehpa modelleri ve ev dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir