Aksesuar

Dekorasyonda Akvaryum

By  | 

Ev ve ofislerde Dekorasyonda Akvaryum Kullanımı oldukça tercih ediliyor. Hayvan severler tarafından, balık tutkunları tarafından, sakinliği sevenler tarafından, rahatlatıcı bulanlar tarafından gibi birçok tercih nedeni bulunan akvaryumlar sadece balık beslemek için mi kullanılıyor sanıyorsunuz? Dekoratif obje olarak kullanıp içini balık yerine renkli taşlarla, boncuklarla, eski paralarla, antika tespihlerle dolduran bir sürü insan olduğunu biliyor muydunuz?

Renkli Balıklar İlk Tercih

Yüzdelik bir orana vurulduğu zaman 50’lik dilimin üstüne çıkan kullanım alanı ofislerdir. İş stresini azalttığı düşüncesi ile hem dekoratif durması hem de ortama sakinlik vermesi açısından ofislerde akvaryum kullanımı daha çok tercih ediliyor. Odasında akvaryumu bulunan bir çalışanlar muhakkak gün içerisinde çay ya da kahvesini akvaryumun karşısına geçerek içtiği ve bu durumu kafasını boşaltmak için tercih ettiğini söylerler. Klasik olarak renkli balıkların ilk tercih olmasının sebebi de bu huzura erişmek için olsa gerek. Renkli renkli küçük balıkların birbirini kovalayan süzülmelerini, su içinde yaşam bulmalarını ve bu görüntüyü izlerken insanların dalıp dinginleşmesini sağlamaları sebebiyle akvaryumların en vazgeçilmezi onlardır.Büyük Balıkları Unutmayın

Peki, büyük balıkları hep güçlü karakterler mi tercih eder dersiniz? Bir bakıma bunun gerçeklik yapı olduğunu biliyor musunuz? Özellikle ofislerde ve yine özellikle yönetici odalarında Dekorasyonda Akvaryum Kullanımı yapmış olan yöneticiler bu akvaryumlarını muhakkak büyük balıklarla süslerler. Baskın karakter ve güçlü kişilikleri gelen misafirlerine aslında bir subliminal mesaj olarak iletirler. Ve bilinçaltı öğretileri iş hayatında her zaman büyük önem taşır.

Balıksız Akvaryumlar

Peki, tüm akvaryumlar balıklı olmak zorunda mı? Tabii ki hayır. Akvaryum deyince aklınıza ilk gelen su ve balık ise sığ düşünüyorsunuz demektir. Biraz daha geniş perdeden bakanlar ve Dekorasyonda Akvaryum Kullanımı yapıp bunu sadece balık beslemek için değil de farklılığını sergilemek için kullananlar da var elbette. Dekoratif şekillerde daha çok fanus akvaryum ebatlarında tercih edenler bunları renkli taşlar, misketler, boncuklar, bozuk paralar, tespihler gibi birçok küçük aksesuarlarla doldurup bambaşka bir obje haline getirebiliyor. Yani Dekorasyonda Akvaryum Kullanımı sadece balık beslemek için yapılmıyor.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Çiçek Kullanımı başlıklı makalemizde Çiçek Kullanımı, dekorasyon ve Dekorasyonda Çiçek Kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir