Aksesuar

Dekorasyonda Avangart Ürünler

By  | 

Dekorasyonda evinizin döşeme şekli, uyguladığınız kararların yansıması, kullandığınız renkler sizin biraz da olsa kişiliğinizi yansıtır. Mutlu olabileceğiniz ortamları yaratmak imkân doğrultusunda kişinin elindedir. Nasıl bir dekorasyon yapmanız konusunda kararsızsanız yazıyı dikkatlice okumalısınız.

Eviniz İçin En Uygun Mobilyayı Nasıl Seçersiniz?

Kullanmak istediğiniz mobilyanın sadece görünüşüne değil, amacına da dikkat etmelisiniz. İşinize yarayabilecek ürünleri kullanmalısınız. Sade fakat sizi yansıtan eşyalarla daha da mutlu olma şansınız yüksek. Evinizin genişliği mobilya seçiminde oldukça önemlidir. Dar bir salonda geniş ve yayvan koltuklar kullanmanız odayı olduğundan daha dar ve basık gösterir. Sıkıcı bir odada durmayı kimse istemez. Sonrasında önemli bir detay olan rengidir. Açık renkler ferahlık verir. Tabi bütün olarak düşünüldüğünde halısı ve perdesi ile uyumlu olmalıdır. Beyaz rengin ya da krem rengin zemin olarak seçildiği yerde yanına her rengi uydurabilirsiniz. Sıkıldığınızda ya da değiştirmek istediğinizde rahatlıkla tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Ahşap yapısını mutlaka aldığınız yerden öğrenmelisiniz. Malum domates kasasından bile sandalye üretenler var. Bu gibi haksızlıklara maruz kalmamak için üretim yeri ve servis hizmetlerini sorgulamalısınız.Avangart Modellerin Özellikleri

Bulunduğu ortamda hemen kendini belli eden mobilyalardır. Daha çok oyma ve süslü kumaşların kullanıldığı avangart tarzı mobilyalarda sevenler için vazgeçilmezdir. Yeni oluşturulan kataloglarda olmazsa olmaz chester tarzı olarak bilinen ve çok sık tercih edilen kapitone baskılı koltuk takımları alıcı sayısını oldukça artırmış bulunmaktadır. Zaten avangarda yakın bir mobilyayı daha da değiştirebilir zevkinize göre tarz yaratabilirsiniz. Avangart koltuklar ya da yatak odası takımları Osmanlı tarzını anımsatır. Oyma detayları, şık yatak başlıkları yeni gelinlerin gözdesi olmuş durumda. Bazı modellerde yatak olma özelliği de vardır. Bu sayede misafirleriniz geldiğinde yorulmadan, kolayca ağırlama şansınız olur. Bu tarz modeller aynı zamanda ünite, dresuar ve vestiyer olarak da tercih edilir. Daha çok ahşap rengi beyaz ya da eskitme detayı, kaplama kumaşı da süet ya da gözde kumaşlardan olan sensitive kumaşlardan tercih edilir. Özellikle çocuklu ailelerde kumaş detayı oldukça önem taşır. Silinebilir ve kolay temizlenebilir olması tercih sebebidir.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Oturma Odasında Şık Aksesuarlar başlıklı makalemizde dekorasyon, Dekorasyonda Oturma Odası ve Dekorasyonda Oturma Odasında Şık Aksesuarlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir