Yatak Odası

Dekorasyonda Avangart Yatak Odası Modelleri

By  | 

Avangart mobilyaları, klasik mobilyaların fazlasıyla ihtişamlı hale getirilmişleri olarak tanımlayabiliriz. Söz konusu yatak odası olduğunda ve günün yarısının burada geçtiği düşünüldüğünde klasik mobilyalar vazgeçilmez olabiliyor. Ayrıca kullanışlı ve rahat olması da görünüşü yanında aranan diğer biz özellik. Dekorasyonda avangart yatak odası modelleri oldukça fazla renk çeşitliliği ile alıcılarıyla buluşsa da ceviz, kahverengi ve krem tonları en çok kullanılanları arasında.

Yatak Başlıkları Oldukça Görkemli

Avangart modellerde özellikle yatak başlıkları oldukça estetik yapılmış. Varak ayrıntılarla ve tüllerle bezenmiş yatak başlıkları eski çağ atmosferlerini yatak odalarına taşımayı başarmış. Estetik ve görkemli ayrıntılara rağmen sadeliği korunmuş avangart yatak odası modelleri kullanıcıların hayal gücünü zorlayacak nitelikte. Altın varakların yanı sıra ihtişamlı desenlere de yer verilmiş. Tamamı alıcının zevkine hitap edecek biçimde şekillenen mobilyalar adeta geçmişim izlerini taşır nitelikte. Üstelik sık kullanılan mürdüm ve mor renk saten çarşaflar dekorasyonu tamamlar şekilde hazırlanmış.Akılda Kalıcı Bir Dizayn

Yatak dışında odada kullanılacak komidin ve gardıroplar da aynı özenle hazırlanmış durumda. Görenlerin aklından çıkmayacak pek çok avangart dekorasyon ipek halılar ve büyük avizelerle tamamlanmış durumda. Bu modeller de genellikle kapaklı gardıroplar tercih edilse de sürgülü üretilenleri ayrı bir trend yakalamış durumda. İnce ince işlenmiş ayrıntılarıyla adeta görenleri büyüler biçimde hazırlanmış bu ürünler komidinlerle de desteklenmiş. Kullanılacak avize, tablo ya da abajurların büyük seçilmesi özellikle sade renkler seçilmiş modellerde daha çok karşılaşılıyor. Bunun yanında sadece krem e varak tonlarının kullanıldığı modeller bile eskiyi yaşatmayı başarmış. Daha çok iç açıcı olmasını dileyenler için sırf beyaz modeller de alıcıları ile buluşuyor. Bu tarz tek renk kullanılanlarında ölçülmeler sayesinde estetiği yakalamış

Ahengi yakalamanın diğer bir alternatifi de desenli duvar kağıtları ve perdeler olmuş. Duvar kağıtlarıyla aynı renk kullanılmış püsküllü fon perdeler en sık görülenler arasında. Daha hareketli bir hava yakalamak isteyenler kullanılan yatak başlıklarını da duvar kağıdı ya da perdenin tonlarında seçmekte. Dinginlikten yana olanlar için de yine tek rengin hakim olduğu perdeler ve başlıklar ihtişamın birer parçası olmuş durumda.

Bir önceki yazımız olan Vintage Yatak Odanız İle Tarzınızı Gösterin başlıklı makalemizde Vintage, Vintage Mobilyalar ve Vintage Yatak Oda hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir