Bahçe & Balkon

Dekorasyonda Bahçe Süslemek

By  | 

Dekorasyon bir evin veya iş yerinin bütünleşen bir parçası olmaktadır. Kişinin yaşadığı yerde yaptığı dekor çalışması kendi kişiliğini, ruh halini ve zevkini yansıtır. Herkes farklı şekillerde dekorlarla bulunduğu ortamı süsler. En ilgi çekici ve en geniş süsleme alanına sahip bahçeler ise ruhu dinlendirmeye ve zaman geçirmeye en uygun yerlerdir. Dekorasyonda bahçe süslemek, kişinin zevkle yapacağı bir iş olur. Oldukça kolay olan bahçe dekorları kişinin oluşturacağı dekora göre değişebilir. Kimisi bahçesini bütünüyle rengarenk çiçeklerle dekor ederken, kimileri daha farklı konseptler kullanabilir. Fakat bahçe dekoru oluştururken bir çok bahçede olması gereken belli başlı dekoratif parçalar vardır. Kişi dekorasyonda bahçe süslemek için bulunduğu bahçenin mevsimine göre ayarlama yapabilir.Dekorasyonda Bahçe Süslemek Nasıl Yapılır?

Bahçe dekoru üzerinde en büyük yardımcılar boyalar olur. Bahçe kişinin zevkine göre renklendirilir. Çitler veya bahçe telleri rengârenk boyanabilir. Ayrıca bahçe dekoru oluştururken kişi yaratıcı fikirler üreterek kendi süslemesini de yapabilir. Örnek olarak genelde bazı eski avizeler bahçelere asılarak kuşlara bir yaşam ve beslenme alanı yapılmaktadır. Avize yine kişinin istediği renge göre boyanabilir. Yerlerin çim üzerine olması bahçeye verilen en büyük dekor olur. Dekorasyonda bahçe süslemek için ışıklandırma mutlaka gereklidir. Özellikle gece saatlerinde ki yapılacak renkli ışıklandırma çalışmaları ortama farklı bir hava katar. Bahçe kişinin huzur bulduğu yerdir. Kalabalık aileler için şık bir bahçe masa seti yemek saatlerinde büyük yardımcı olur. Masanın modeli ve sandalyelerin çiçek desenleri ile bahçeye de dekor sağlanmış olur. Çocuklu aileler için hamak yapmak hem dekor hem eğlence sağlar. Yine kişi yaratıcı fikirlerini kullanarak hamağı istediği renkte boyayabilir. Bahçe dekoru için çok sayıda dekoratif ürünler piyasada mevcuttur. Ancak söz konusu bahçe olunca kişi daha yaratıcı ve kendi eliyle yaptığı dekorları tercih edebilir. Eski bir bisikleti rengârenk boyamak ve bahçede duvarına asmak, bahçe süslemek için oldukça yaratıcı ve şık görünümlü bir iş olur. Her zaman ki gibi olmazsa olmaz çiçekler zaten birçok bahçenin baş tacı dekorlarıdır. Bahçeler dekor amaçlı da olsa rengârenk çiçeklerle donatılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Dar Balkon Dekorasyonu İçin Etkili Öneriler başlıklı makalemizde Balkon, Dar Balkon Dekorasyonu İçin Etkili Öneriler ve sehpa hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir