Banyo

Dekorasyonda Banyo Halı Modelleri

By  | 

Bir evi ya da ofisi gösteren en büyük parça dekor olmaktadır. Ortamda tasarlanan dekor ve kullanılan renkler görselliğin ön plana çıkmasını sağlar. Böyle zamanlarda halı, yolluk veya bazı süs eşyaları dekoru tamamlayan küçük parçaları meydana getirir. Dekor üzerinde kullanılan renkler ve desenlerde bu parçalarda tercih edilecek renkleri ortaya çıkarır. Yani mavi rengi ile bir banyo kombini yapan kişiler banyo halısı içinde mavi, beyaz veya mavi rengine uyum sağlayacak bir renkte halı tercih etmelidirler.

Dekorunuzu Tamamlarken, Küçük Önlemler Alın!

Banyo halıları için oldukça yaygınlaşan kaldırmaz adı verilen yapıya sahip halılar artık sıkça tercih ediliyor. Çünkü banyo sürekli ıslak kalmaya maruz kalacak bir zemin olur. Birçok kişi banyoda ayak kayması yaşayarak yara almış ya da hayati riskler atlatmıştır. Çocuklu evler için bu durum daha da önlem alınması gereken bir hale girer. Banyo halısı kombinini tamamlarken, halının kalitesi, kaymaz olup olmadığı veya nemi içine ne kadar uzun süre sakladığını bilmekte fayda var.En Büyük Yardımcınız Beyaz!

Renkler ve desenler kişilerin zevklerine kalmış bir durum. Ancak bazı renkler hem renk ve desen kullanırken kişileri özgür bırakıyor, hem de kararsızlıkla yaşanan karmaşaya bir son veriyor. Bu renklerin başında beyaz ve siyah ağırlıklı yardımcı renkler. Konu banyo halısı olunca krem ve gri tonlarının da ağır basması söz konusu oluyor. Mavi ise banyo halılarında ve banyo kombinlerinde yine sık kullanılan renklere sahiptir. Banyoda kullanılan dekora ve renklere uygun olarak banyo halısı, banyo halı setleri ve banyo süsleri tercih edilerek, banyo zevkle zaman geçirilebilecek bir ortam haline getirilebilir. Birçok banyolarda artık banyo bibloları ve süs mumlarda dekorda yerini almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Banyo Askılık Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir