Banyo

Dekorasyonda Banyolar İçin Şık Fikirler

By  | 

Banyomuz evimizi dekore ederken kendi zevkimizi ön plana çıkarabileceğimiz alanların başında gelir: Özellikle de ebeveyn banyosu dekore edeceksek tamamen kendi zevkimizi yansıtabileceğimiz özel bir alan durumundadır. Yapılacak doğru dekorasyon öğeleri sayesinde banyo sadece günün yorgunluğunu atma alanı olmaktan çıkarak içinde bulunmaktan keyif aldığınız bir alana dönüşe bilir, dekorasyonda birçok seçenek olsa da banyo dekorasyonu için şu seçenekler ön plana çıkıyor:

Banyoda Gri Zarifliği

Banyolar genellikle çok geniş alanlar değildir bu nedenle banyoda boğucu renkler tercih etmek yerine rahatlatıcı bir renk olan gri kullanılabilir, aydınlık ve ferah bir görünüm için; beyazdan griye doğru geçiş yapan fayans ve koyu griye kayan seramik parke seçilebilir küvet için beyaz tonlar kullanılırken küvetin yan duvarlarında kullanılacak sırlı granit banyo dolapları banyonuzun şıklığını tamamlayacaktır.

Küvet yerine duş kabini kullanılacaksa kabinin tamamını camla kapatmak yerine yarısında kullanılan yek pare cam mekana ferahlık katacaktır.Mavi Beyaz Uyumu

Banyo dekorasyonunda en fazla tercih edilen renkler mavi ve beyazdır.Banyoda bu iki rengin çok tercih edilmesinin nedeni ise renk uyumu sayesinde yakalanan rahatlatıcı etkidir.Gök mavisi yada deniz mavisi ile beyazın uyumlu kullanıldığı bir banyo da günün yorgunluğunu atmak Vücudunuzda terapi etkisi yapacaktır.

Mavi ve Beyazın mekanda doğru şekilde kullanılması mekana derinlik ve genişlik hissi katacağından küçük banyolarda da sıkça tercih edilen bir seçenektir.

Konforlu Banyolar

Şanslı iseniz ve banyo için geniş bir alana sahipseniz, rahatlamanın yanında konforunuzu da düşüne bilirsiniz. Büyük aynalar ve uygun aydınlatma seçenekleri ile banyonuzu ilgi çekici bir alan yaparken mekâna özel tasarlanmış dolap ve raflarla banyonuzu daha kullanışlı hale getirebilir, Yeterli alanınız varsa farklı küvet tasarımları banyonuzu daha çekici hale getirir.

Bir önceki yazımız olan Banyo Dekorasyonu Hakkında Bilinmeyenler başlıklı makalemizde banyo, Banyo Dekorasyonu ve Banyo Dekorasyonu Hakkında Bilinmeyenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir