Ev Dekorasyonu

Dekorasyonda Bebek Odası Perde Modelleri

By  | 

Bebeklerinizin dünyaya gelişi anne, baba ve diğer akrabalar için müjde niteliğindedir. Heyecanlı bekleyiş sonunda bebeğinizi kucağınıza aldığınızda farklı bir dünyaya geçiş yaparsınız adeta. En iyisini ve en güzelini bebeğiniz için istersiniz. Odası da yarı özenle döşenir. Peki, nasıl hem zevkli hem de kullanışlı bir bebek odası oluşturulabilir?

Bebek Odalarında Kullanım Rahatlığı Ve Şıklığı

Küçük bebeğinizin bunların daha hiç farkında olmayacağının bilincindesiniz. Onun için en önemli olay hijyendir. Bu yüzden öncelikli olarak odayı boğacak ve daraltacak hava sirkülasyonunu engelleyecek yoğun kalabalık eşyadan kaçınmalısınız. Çok eşyanın oluşu toz oluşumu da demektir. Bu yüzden az ve öz olacak şekilde kullanımı rahat olan eşyaları tercih etmelisiniz. Uyum açısından gri, sarı ve beyaz renkler oldukça ortamı canlı tutar. İlk bakışta dikkatleri üzerine çeker. Beşik kenarlarına küçük sarılı ve grili geometrik desenli yastıklar, yere kırçıllı alerjik bakteri üretmeyen beyaz bir halı, perdelerde ise düz beyaz stor ve kenarlarında sarı renk zemin üzerine minik fil, bulut, araba ya da çiçek desenleri içerikli gri baskılı fon perdeler tamamen ortamı bambaşka bir odaya çevirir. Bir de annenin emzirme kolaylığı için ayakucunda puf bulunan sallanabilir sandalyeler kurtarıcı niteliğindedir ve en çok kullanılan, tercih edilen eşyalar arasında yer alır.Bebeğiniz Sağlığı İçin Öneriler

Yeni doğmuş bir bebeğin odasında olması gereken en başta mevsimine göre döşenmiş bir beşiktir. Kış aylarında kalın nevresim kullanılabilir fakat bebeği terletmemesi açısından %100 pamuk olanı tercih edilmelidir. Yine yaz ayları için pamuk içerikli ince pike ve çarşaf kullanılmalıdır. Yeni doğan bebeğiniz mikrop kapma olasılığı ve hava olayların etkilenmesi çok yüksek bir ihtimaldir. Bu yüzden odasında bir termometre bulundurmalı ısı derecesini bu doğrultuda ayarlamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Evlerde Yeşilin Hâkimiyeti başlıklı makalemizde Ev dekorasyonunda yeşil, Evlerde Yeşilin Hâkimiyeti ve Yeşil hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir