Duvar Kağıtları

Dekorasyonda Birbirinden Farklı ve Göz Kamaştırıcı Duvar Desenleri

By  | 

Duvar desenleri eve farklı bir esinti katan dekorasyon çeşididir. Modern çizgilerin birbirinden şık renklerle birleşmesi sonucunda dekorasyon göz alıcı duvar desenleri oluşuyor. Duvar desenleri sayesinde klasik duvar renklerinden kurtularak evde farklı bir havanın gezinmesini sağlayacaksınız. Evinize ve eşyalarınıza uygun olarak seçeceğiniz bir duvar kağıdı ile duvarlarınızı kaplayabilirsiniz. Duvar desenleri sayesinde sevmediğiniz boş duvarlarınızı yaşanabilir ve sıcak bir hale getirebilirsiniz. Görsellik açısından oldukça güzel görünen duvar desenlerinin eşyanıza ve odanızın konseptine uygun olarak seçilmesi gerekiyor.

Farklı Desenler İle Dinamizm Sağlayın

Duvar desenlerinin kullanımı evin bölümlerine göre farklılık kazanır. Mutfakta genellikle fayans şeklinde ya da boyuna çizgili desenler kullanılırken oturma odasında televizyon ünitesi arkasına ve mutfağa tuğla desenleri kullanılıyor. Yatak odasında zambak ve çiçek desenleri göz önüne çıkarken çocuk odalarında puanlı ve hayvan figürlü desenler yer alıyor. Duvar deseni seçerken dikkat etmeniz gereken şey odadaki renkler ile uyumlu olmasıdır. Soğuk renklerin yer aldığı bir odanıza sarı, turuncu gibi sıcak renkler ile farklı bir hava katabilirsiniz. Özellikle mutfak dizaynında mutfak duvarı ile tezgâhı aynı desen ile kaplayarak oldukça ilginç ve farklı bir hava elde edebiliyorsunuz.Duvar Desenleri Seçenekleri

Dekorasyon çeşitlerinin şekillenmesi ile birlikte duvarlara da farklı yöntemler ile duvar deseni yapılabiliyor. Son dönemlerde desenli rulolar oldukça tercih ediliyor. Bu rulolar sayesinde duvarlara farklı desenler yapabiliyorsunuz. Böylelikle duvar kâğıdı kullanmak istemeyen kişiler için bir alternatif sağlanmış oluyor. Genellikle duvar rengindeki sedefli boya ile yapılan bu desenlerde farklı renkteki boyalarda kullanılabiliyor. Duvar kâğıtları uzun yıllar boyunca en çok tercih edilen duvar desenleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda birbirinden farklı modellerdeki sticker desenler sayesinde de duvarınıza kuş, ağaç gibi desenleri uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Göz Kamaştıran Duvar Kağıdı Tasarımları başlıklı makalemizde duvar kağıdı, Duvar Kağıdı Tasarımları ve Göz Kamaştıran Duvar Kağıdı Tasarımları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir