Duvar Kağıtları

Dekorasyonda Çiçek Desenli Duvar Kağıdı Kullanımı

By  | 

Duvar kağıdı denildiğinde binbir çeşit alıcının karşısına çıksa da önemli olan dekorasyona uyumlu olması. Bu ürünlerle oldukça şık bir görüntü yakalanabilirken ortamın havası birden değiştirilebiliyor. Yeni bir hava katmak için evin bir dölümü ya da tamamı duvar kağıtlarıyla kaplanabiliyor. Doğa görünümlü olanlarından tek renk olanlara kadar pekçok çeşidi olan duvar kağıtlarının uygulanması da oldukça basit. Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen modelleri de çiçek desenli olanları.

Dekorasyona Yeni Bir Soluk

Özellikle doğaseverlerin ilgisini çeken çiçek desenli duvar kağıtları binlerce çeşidiyle alıcılarını bekliyor. Dekorasyonda çiçek desenli duvar kağıdı denildiğinde tek düşünmek elbette mümkün olmuyor. Kullanılan mobilyalar, ışıklandırma ve süs eşyaları ile ahenk içerisinde olması oldukça önemli. Konu dekorasyon olunca çiçek deseni kullanmak isteyenleri bu noktalara oldukça dikkat etmesi gerekiyor. Aksi halde şık bir dekorasyon oluşturmak yerine ortamın havası karmaşaya bürünebilir. Çiçekli duvar kağıtları kullanılarak ve akılda kalıcı küçük dokunuşlarla dinginliği ya da hareketliliği yakalamak mümkün.Çiçek Deseni Kullanımında Püf Noktalar

  • Kullanılacak desen ne kadar yoğun ise perde , halı be mobilyalar o kadar sade bırakılmalı. aksi halde göz yoran bir görüntü kaçınılmaz olacaktır.
  • Hafif renklerde odada baskın bir renk kullanılması estetik görüntüyü ortaya çıkaracaktır. Örneğin krem tonlarında kullanılan bir duvar kağıdı için daha koyu kahverengi tonlarında halı ya da perdeler kullanılabilir.
  • Desene bağlı kalınarak aynı renk detayını içeren ışıklandırma ve avizeler kullanılabilir. Dingin detaylarda büyük avizeler kullanılabilirken, bol çiçek desenli bir duvar kağıdına tek renk abajurlar kullanılması hem göz yormayacak hem de sadeliği koruyacaktır.
  • Daha hareketli bir ortam yaratmak isteyenler için açık mavi, yeşil, pembe ve sarı tonlarının yoğun kullanıldığı duvar kağıtları tercih edilebilir.
  • Mutfak dekorasyonu için kullanılacak duvar kağıtları daha enerjik renklerde tercih edilebilir. Açık pembe, lila, mürdüm gibi renkler mutfağın enerjisini göz önüne serecektir.
  • Çiçek desenli duvar kağıdı kullanılan odada perde ve halının tek renk ve desensiz olması önerilir. Ancak tercihe bağlı bu ürünlerde de çiçek deseni kullanılacaksa daha büyük çiçek görseli içeren ürünler kullanılması tavsiye edilir. Çünkü küçük desenler yoğun olduğunda göz yoracaktır.

Bir önceki yazımız olan Dekoratif 3 Boyutlu Duvar Panelleri başlıklı makalemizde 3 Boyutlu Duvar Panelleri, Dekoratif 3 Boyutlu Duvar Panelleri ve Duvar Panelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir