Mobilya

Dekorasyonda Çiçek Desenli Koltuklar

By  | 

Mobilya bir evin veya iş yerinin en önemli dekor parçasıdır. Dekorasyonu başlatacak renkleri ve desenleri oluşturarak tüm ortamın kendi desenlerine olan uyumuyla devam etmesini sağlar. Koltuklar mobilyada en gösterişli parçalardan biridir. Takım halinde her çeşit model veya desen ortama uygun şekilde ayarlanabilir. Desenlere uygun kombinlerle ise perde ve evin diğer parçalarının modelleri tamamlanır. Bu tür modeller ve desenler kişilerin tamamen zevklerine uygun şekilde seçilebilecek kadar çok sayıda mevcuttur.

Dekorasyonda Çiçek Desenli Koltuklar Nasıl Kombinlenir?

Bu tür çiçek desenli koltuklara uygun desende perde ile pencereler tamamlanabilir. Benzer desenlerin bir alt veya üst tonunda renkler kullanılabilir. Şık ışıklandırmalar yapılarak avizeler kombine eklenebilir. Çiçek deseni ile yapılan kombinler için orta sehpa ve duvar süsleri gibi aksesuarlar yine çiçekli olarak ayarlanabilir.Dekorasyonda Çiçek Desenli Koltuklar İle Şık Görünümler Elde Edin!

Eviniz veya ofisiniz bu tür çok desenli koltuklarla kaplanıyorsa ve koltuklardan vazgeçmek istemiyorsanız, ortamın başka bölgelerine sadelik katarak dekorunuza sakin bir görüntü kazandırabilirsiniz. Sade renklerle ve duvar desenlerinden uzak bir ortam yaptırarak koltukları ön plana çıkarmanız şık bir görüntü kazanmanıza imkan verir. Aynı şekilde koltuklarınızı tamamlayacak masa ve sandalye takımınızı daha sade renkte kullanmalısınız. Koltuk ile aynı renk fakat çiçek deseni olmayan bir masa takımı uyum sağlayacaktır. Şıklığı ön plana katarak kargaşa bir dekor elde etmemenize imkan verecektir. Beyaz renkler bu zamanlarda büyük yardımcınız olur. Televizyon ünitesi veya sehpa setleri gibi diğer mobilya malzemeleri beyaz olarak kullanılabilir. Her renge uyum sağlayacak açık ve şık tonlarla çiçek desenli koltuklarla kombin yapılabilir. Duvar çerçeveleri ve yapıştırma aksesuarlar da şıklığı tamamlamanıza yardımcı olur.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Mavi Köşe Oturma Grupları başlıklı makalemizde dekorasyon, Dekorasyonda Mavi Köşe Oturma Grupları ve Mavi Köşe Oturma Grupları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir