Mobilya

Dekorasyonda Değişik Kitaplık Modelleri

By  | 

Kitaplıklar ev dekorasyonunda vazgeçilmez unsurlardan birisidir. Kitaplıklar hem sizler için pratik bir yapıda hem de ev dekorasyonu açısından uyumlu olursa daha olumlu bir hava katar. Bu tasarımlarda artık klasik şekillerin dışına çıkılmaya başlandı. Dekorasyonda değişik kitaplık modelleri kullanmak isteyen kişiler için tasarlanan birçok farklı modelden söz edebiliyoruz.

Ağaç Tasarımlı Kitaplıklar

Bu kitaplık modelleri şuan için oldukça popüler durumda yer alırken özellikle doğa ve kitap tutkunları için vazgeçilmez bir dekorasyon olarak görülüyor. Burada kitaplıklar normal bir ağaç şeklinde tasarlanıyor ve ağacın dallarına kitaplar yerleştiriliyor. Bu kitaplıklar tasarım açısından da oldukça kolay olabiliyor. Yapımda kullanılacak ahşabın kalitesine göre oldukça uzun ömürlü olabilen bu kitaplıklar özellikle evdeki ölü alanları değerlendirmek için idealdir. Çok fazla yer kaplamayan bu modeller ile evdeki ölü ve cansız alanları renklendirebilirsiniz.Müzikseverler İçin Özel Tasarımlar

Müzikseverler için özel olarak tasarlanan kitaplıklar ağırlıklı olarak piyano şeklinde oluyor. Piyano şeklinde tasarlanan bu kitaplıklarda, piyanonun üst kapak kısmına kitaplar bölüm bölüm yerleştiriliyor. Ancak bu tasarımı yaptırmak ağaç tasarımlı modellere göre biraz daha pahalı olabiliyor. Ancak bu tasarımlar şıklık anlamında daha etkilidir. Bu tasarımlarda ağırlıklı olarak koyu renklerin kullanılması uyumu da artırıyor.

Keyfine Düşkünlere Özel Tasarımlar

Kitap okurken rahat olmak isteyen insanlar için tasarlanan özel kitaplık modelleri de mevcut. Bu modeller arasında en çok tutan ise, tekli koltuk şeklinde tasarlanan kitaplıklardır. Bu tasarımdaki kitaplıklar normal şekilde oturabileceğiniz rahat bir koltuktur. Bu koltuğun sol ve sağ bölümleri ile alt kısmına kitaplar yerleştirilerek dekorasyon tamamlanır. Bu tasarımlara özellikle koltuk bölümünün oldukça rahat olmasına dikkat edilir. İsterseniz yumuşak isterseniz de sert bir koltuk tasarımı yaratabileceğiniz bu modelde kitaplarınız da sürekli elinizin altında olmuş oluyor.

Bir önceki yazımız olan 2017 Komodin Modelleri başlıklı makalemizde 2017 Komodin, 2017 Komodin Modelleri ve Komodin Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir