Ev Dekorasyonu

Dekorasyonda Düzenleme Nasıl Yapılmalıdır?

By  | 

Her insanın farklı zevkleri ve yaşam tarzı vardır. Eviniz ister küçük ister büyük olsun önemli olan evinizde kendinizi mutlu ve huzurlu hissetmeniz, dışarıdan eve girdiğinizde rahatlayıp ferahlamanızdır. Bunu hissetmek için dekorasyonda düzenleme nasıl yapılmalıdır? diye etraftan ve internetten küçük bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Doğru dekorasyonla evinizi ya da yaşam alanınızı düzenlemeniz oldukça önemlidir. Bu dekorasyonu yaparken kendi imkan ve zevkinize göre karar verebileceğiniz gibi uzman ellerden de yardım alabilirsiniz. Dekoratif eşyalarla, çeşitli mobilyalarla, halısı ve perdesi ile birbiri ile uyumlu parçalar seçerek dekorasyon düzenlemesini ayarlamak mümkündür.

Evin Bölümlerine Göre Dekorasyon

Evin her bölümünün dekorasyonu farklı yapılır.

Antre

Antre; eve girildiğinde ilk karşılaşılan kısım olduğu için oldukça önemlidir. Evin geneline dair fikir verir. Özellikle vestiyer kapalı kapaklı seçilirse giyecek ve ayakkabılar ortalıktan kalkmış olur ve dağınık görüntünün önüne geçilmiş olur.

MutfakMutfak; özellikle bayanlar başta olmak üzere yemeklerde aile bireylerinin toplandığı anıların yaşandığı bir mekandır. Dolaplar, masa, perde ve halı uyum içinde olmalıdır. Özellikle açık renkler daha ferah bir mutfak hazırlar. Küçük mutfaklarda hareket kabiliyeti ve kullanım kısıtlandığından işlevsel dolaplar çok iş görürü. Bu mutfaklarda her köşe raf ve dolaplarla değerlendirilmeli ve kullanışlı saklama alanları oluşturulmalıdır.

İşlevsel hale getirilecek alanlar oluşturmak

Küçük kullanılmayan köşeler, merdiven altı boşluklar gibi kısımları çeşitli dolap ve çekmecelerle depolama alanı haline getirip kendinize ekstra alanlar oluşturabilirsiniz. Oturma odalarının dağınıklığını önlemek için sehpalar ya da kanepelerin sandıklı ve çekmeceli olması tüm düzeni sağlamaya yardımcı küçük ayrıntılardır.

Aydınlatmalar

Dekorasyonun olmazsa olmazı aydınlatmalar; sade bir ortamı bir anda büyülü bir ortama çevirme sihrine sahiptir. Çeşitli avize ve ışıklandırmalarla aksesuarlar seçimi yapılabilir. ışık ayarı ile gözü fazla yormayan hoş ortamlar yakalanabilir.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Bebek Odası Perde Modelleri başlıklı makalemizde bebek odası perde modelleri, dekorasyon ve Dekorasyonda Bebek Odası hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir