Ev Dekorasyonu

Dekorasyonda Evcil Hayvanlarınıza Özel Alanlar

By  | 

Ev yaşamı evcil hayvanlarla ortak bir paylaşım alanı ise onların ihtiyaçlarını gözetmek ve rahatlarını sağlamak için gerekli dekorasyon önlemlerini almak gerekmektedir. Evlerde dekorasyonda evcil hayvanlarınıza özel alanlar yaratmak onları özgür kılmaktadır. Hayvanlar sahipleri ile beraber ortak yaşam alanını paylaşırken kendilerini rahat hissetmeleri için ihtiyaçlarına yönelik tasarımların yapılması önem taşımaktadır.

Evde Evcil Hayvanlar İçin Yapılabilecek Değişiklikler

Evcil hayvan sahiplerinin alabilecekleri önlemler ve evde yapabilecekleri değişiklikler besledikleri hayvanın türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Bunun yanısıra yaşanılan ev ortamının daire ya da bahçeli olması da yapılacak dekoratif değişikliklerde rol oynamaktadır. Özellikle bahçeli evlerde hayvanların dışarıya rahat bir şekilde ulaşabilmesi için kendi vücut ölçülerine uygun şekilde yapılan açılır kapanır kapılar yaptırılabilmektedir. Bu kapılar sayesinde hayvanlar içeri ve dışarıya rahatlıkla girip çıkabilmektedir. Farklı bir fikir olarak kedi sahipleri evlerinin içindeki ortamlara kedilerinin rahat bir şekilde tırmanıp oynayabilecekleri ev ya da ağaç şeklinde düzenekler hazırlayabilmektedir. Bu düzenekler sayesinde kediler tırmanma ve tırmalama gibi ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Ayrıca evcil hayvanların ev ortamında rahat bir şekilde uyuyabileceği koltuk ve dinlenme alanları da yaratılabilmektedir. Şık kumaşlardan yapılan koltuklar ya da farklı tasarım fikirleri ile yaratılan uyuma alanları tercih edilebilmektedir. Yapılabilecek bütün bol farklılıkların yanısıra kullanılan mama kaplarının farklı şekilde tasarlanmış olanlarının tercih edilmesi de ortama farklı bir hava katmaktadır.Evcil Hayvanların Ev Ortamına Zarar Vermesi Nasıl Engellenebilir?

Hayvanlarla beraber yaşanılan alanlarda, küçük süs eşyaları gibi çabuk kırılabilecek eşyaların tercih edilmemesi gerekmektedir. Ayrıca hayvanlarda oluşabilecek tüy dökme problemine karşı kolay temizlenebilecek kumaşlara sahip koltuk ve oturma gruplarının tercih edilmesi gerekmektedir. Kedilerin yaratabileceği tırnak izlerine karşı özel olarak üretilen kumaşlara sahip mobilyalar tercih edilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Süsleri Kombinlemek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir