Banyo

Dekorasyonda Kırmızı Banyo Fayansları

By  | 

Kırmızı rengin sıcaklığı ve enerjisi tartışılmaz bir gerçektir. Üstelik dekorasyonda da vazgeçilmez renkler arasındadır. Hemen her yerde görmeye alışık olduğumuz kırmızı artık banyolara da misafir oluyor. Üstelik tamamlayıcı rengi siyah ve beyaz olunca kusursuz ayrıntılar ortaya çıkıyor. Alışılagelmiş açık renk fayanslar şöyle dursun kırmızı ve siyah her şeye olduğu gibi banyoya da oldukça yakışmış. Ancak konu dekorasyonda kırmızı banyo fayansları olunca üzerinde biraz fazla düşünmek önemli. Doğru kullanılmayan kırmızılar banyoya küçülteceği gibi iç daraltıcı bir hale de sokabilir.

Detaylar Önemli

Kırmızının kullanılacağı banyolar sadece tek renk olabileceği gibi detaylarla da desteklenebilir. Siyah ve yanında bir de beyaz, gümüş, açık mavi, gümüş gibi renklerle yapılan dizaynlar oldukça rağbet görüyor. Ayrıca küçük boy fayanslar yerine büyük boy fayans kullanılması hem daha şık duracak hem de gözü yormayacaktır. Bunun yanında lavabo ve klozetin beyaz kullanıldığı kırmızı banyo modelleri hem kullanış açısından hem de görüntü açısından bir uyum yakalamış.Işıklandırmaya Dikkat

Banyo kırmızı olunca haliyle ışıklandırmanın daha kuvvetli olması gerekiyor. Beyaz ışık yansımadan ötürü göz yoracağından daha yumuşak ve sarı ışıklar tercih edilebilir. Ayrıca kırmızı şık bir banyo için hazırlanmış sarkıtlar da son yılların trendleri arasında. Hatta banyolar için tasarlanmış gösterişli avizeler bile kullanılan aydınlatmalarda.

Mozaik Modeller Göz Dolduruyor

Standart fayansın yanında mozaik fayans kullanılması da dekorasyonun başka bir tercih boyutu. Kırmızının enerjisi mozaik modellerde daha gösterişli olduğu için beyaz ve siyah renklerle daha çok desteklenmiş. Duvarların kırmızı olduğu bir banyoda küvet, lavabo ve yerlerin beyaz ya da siyah ayrıntıda olması oldukça sık tercih edilenler arasında. Hatta kirli beyaz, bej, gri gibi renkler de mozaik kırmızı banyolarda kullanılanlardan bazıları.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Banyolar İçin Şık Fikirler başlıklı makalemizde Banyolar İçin Şık Fikirler, dekorasyon ve Dekorasyonda Banyolar İçin Şık Fikirler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir