Ev Dekorasyonu

Dekorasyonda Kırmızının Büyüsü

By  | 

Kırmızı dekorasyonda cesareti ifade eden bir renktir. Kırmızı dekorasyonlar daha çok mutfak gibi alanlarda kullanılmaktadır. Oysa kırmızıyı farklı alanlarda da kullanarak farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Ev dekorasyonunda kişiler daha çok açık renkleri tercih ettiğinden dolayı canlı renklerden çoğu zaman uzak durmak zorunda kalabiliyor. Oysa büyüleyici güzelliği ile dikkatleri çeken kırmızı tonları ile eşsiz bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Kırmızı Salon Önerileri

Kırmızı pek çok kişinin salon gibi önemli odalarda kullanmaktan çekindiği bir renk tonudur. Her ne kadar koyu renkler salonun daha küçük algılanmasına neden olsa da temel parçalar da kırmızı tonlarını kullanmak dikkat çekici olacaktır. Kırmızı renkten çabuk sıkılacağınızı düşünüyorsanız eğer kırmızı tonlarını ev dekorasyonları için aksesuar seçimlerinde tercih edebilirsiniz. Örneğin açık renkli mobilyalar ile kırmızı aksesuar seçimleri oldukça hoş bir görünüm sağlayacaktır. Beyaz ya da açık renklere sahip koltuklarınızın üzerinde kırmızı koltuk şalı kullanmak eşsiz bir güzellik sunacaktır.Ayna Efekti Ve Kırmızı Uyumu

Dekorasyon trendleri arasında çok kullanılan önerilerden biri de ayna efektli konseptidir. Özellikle salonlarda ışıktı ve şıklığı seven kişiler için ayna efekti oldukça hoş bir görüntü sağlayacaktır. Aynalı orta sehpa üzerinde metal görünümlü aksesuarları kullanmak ve koyu kırmızı güllerin yer aldığı aynalı bir vazo kullanmak eşsiz bir görünüm sağlayacaktır.

Halıda ve Yastıklarda Kırmızı Esintileri

Ev dekorasyonunda kırmızı kullanmak isteyen kişiler için tercihe dilebilecek dekorasyon önerilerinden biri de halı ve dekorasyon yastıklarda kırmızı kullanımıdır. Gri ya da krem tonlarında tercih etmiş olduğunuz koltuklar ile uyumlu olacak kırmızı yastıkları tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra açık vizon ya da açık kahverengi tonları ile koyu mercan kırmızılarını tercih etmek oldukça hoş duracaktır. Açık renk mobilyalar kullanıyorsanız eğer yerde düz bir koyu kırmızı halıya da yer vererek hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonla Huzurlu Bir Ev Ortamı Nasıl Oluşturulur? başlıklı makalemizde dekorasyon, Dekorasyonla Huzurlu Bir Ev Ortamı ve Huzurlu Bir Ev Ortamı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir