Genel

Dekorasyonda Kuşlar İçin İlginç Yuva Tasarımları

By  | 

Kuşlar, yapıları gereği insana en çok yakın olan, kişiyi sesiyle bile rahatlatan canlı türüdür. Sizi mutlu edebilen bir varlık için siz de bir şeyler yapmak istiyor, yaşam alanlarına canlılık katmak istiyorsanız değişik yuva modellerini düşünebilirsiniz.

Kuşlar İçin Yuva Önerileri

Bahçelerinizin ve balkonlarınızın değişmez huzur sesi kuşlar, değişik objelerle bile bulunduğu ortamı şenlendirmeye yetiyor. Bahçenizde bir ağaç dalına konduracağınız küçücük bir kuş yuvası özellikle kış aylarında onları koruyacaktır. Bu özel göreve sahiplik etmek için yapmanız gereken küçük ahşap bir kuş yuvası ile başlamaktır.Kuş Yuvası Yapmak İçin Gerekli Malzemeler

Yaşadığınız semtte bulabileceğiniz, tuhafiyecilerde dahi artık satılabilen hazır boyanmamış yalın halde kuş yuvası almalısınız. Dilerseniz ahşap boyası, vernik ve dış yüzeyinde farklı detaylar verebilmek için taş tozu, taş kalıbı, kurdele, dantel, saman ve silikon tedarik etmeniz gerekecek. Öncelikli olarak ahşap yuvayı dilediğiniz renge boyayıp kurumasını beklemelisiniz. Sonrasında bir kat cila atıp tekrar kuruma işlemine devam etmelisiniz. Bir yandan da küçük bir kapta taş tozu ve ılık suyu karıştırıp kalıba döküp 15-20 dk kadar bekledikten sonra katılaşan ve kuruduktan sonra kullanıma hazır olan objeyi yuvaya silikon yardımı ile yapıştırabilirsiniz. Kuş kalıbı ya da yaprak modellerinden oluşan kalıplar oldukça yuvalara yakışmaktadır. Yuvanın çatı kısımlarına kurdele ile süslemeler yapabilir, renkli taş objeleri ile de değişik bir hava yaratabilirsiniz. Silikon yardımı ile yuva girişine samanlardan yapıştırmalısınız. İç kısma da samanlardan serebilirsiniz. İç kısımda silikon kullanılmaması tavsiye edilir. Kuş farkında olmasan silikonları gagası ile eşeleyerek yiyebilir, kokusu da rahatsız eder. Bu yüzden sadece saman kullanımı daha sağlıklı olacaktır. Yuvanın alt kısmından ağaca monte ettikten sonra yuvanız kullanıma hazırdır.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Ofislerin Şıklığı başlıklı makalemizde dekorasyon, Dekorasyonda Ofislerin Şıklığı ve Ofislerin Şıklığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir