Çocuk Odası

Dekorasyonda Pembe Çocuk Odası Modelleri

By  | 

Çocuk odaları elbette evin en hassas odalarından biri olmakta. Bu odaların kullanışlı ve tehlike arz etmeyen mobilyalarla döşenmesi oldukça önemli. Çocukların hem rahat edip hem de eğlenebileceği bu odaların dekorasyonu da en az güvenliği kadar önemli durumda. Çoğu çocuğun odasında geçirmesi gereken vakti televizyon karşısında geçiriyor olmasının belki de yegane sebebi kendini ait hissetmiyor oluşu. Bu sevginin sadece oyuncaklarla sağlanabileceğini düşünen ebevenyler oldukça büyük bir yanılgıya düşmekte. Oysa dekorasyonu çocuğun fikirleri de alınarak yapılmış bir oda onun için vazgeçilmez bir oyun ve hobi alan olabiliyor.

Rengarenk Çocuk Odaları

Duvarların ve kullanılacak diğer eşyaların renginde çocukla birlikte karar vermek hem keyifli hem de sağlıklı olacaktır. Çocuk odaları için binbir çeşit renk yelpazesi olsa da özellikle kız çocuklarının gönlünü feht eden pembe çocuk odaları trend modeller arasında. Sadece pembe çarşaf ya da perde değil, kullanılan mobilyalarında pembe olduğu çocuk odaları son yılların en çok tercih edilen modelleri. Yatak başlıklarından kullanılacak perdeye, halıdan gardroba kadar onlarca pembe mobilya çocuk odalarında yer almayı bekliyor.Dekore Ederken Çocuğunuzun Fikrini de Alın

Söz konusu çocuk odası dekorasyonu ise çocuğun fikrini de almak, onun odasında geçireceği eşsiz saatler için oldukça önemli. Dekorasyonda pembe çocuk odası modelleri için birçok mobilya markasının konsepti hazır. Genel olarak masal kahramanları ile bezenmiş olsa da daha sade modelleri tercih etmek de mümkün. Tek kişilik prenses yataklar ya da kardeşler için ranzalı modeller oldukça estetik ve eğlenceli bir görüntü yaratıyor. Toz pembeden şeker pembesine kadar onlarca tonu olan mobilyaların hangi renk olacağı tamamen kullanıcının ve çocuğun zevkine bağlı. Tüller ile bezenmiş cibinlikler kullanışlı olmasının yanında akılda kalıcı birer ayrıntı gibi durmakta. Üstelik bu pembe mobilyaları, pembe duvar kağıtları ya da ışıklandırmalar ile desteklemek de mümkün. İster masal kahramanı isterse hayvan ya da çiçek figürleri olsun bu dekorları aynı tonlarda kullanmak mümkün. Birçoğu takım olarak satılsa da farklı renk ışık ya da duvar kağıdı ile tamamlamak isteyenler de düşünülmüş.

Bir önceki yazımız olan Bebek Odası Dekorasyonu başlıklı makalemizde Bebek odası, bebek odası dekorasyonu ve Bebek odası dekorasyonunda estetik hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir