Ev Dekorasyonu

Dekorasyonda Pembe Odalar

By  | 

Dekor yapma evi organize etme düzenleme bir yaşam alanı oluşturma konusunda büyük önem taşır. Kişinin sağlıklı bir yaşam alanında yaşaması evinde huzurlu hissetmesi evde geçirdiği vakit bakımından önemlidir. Pembe renginin birçok tonu vardır ve ev içinde hemen hemen her tonu kullanılabilir. Dekorasyonda pembenin birçok tonu birbiri ile kombine edilebilir. Dekorasyonda pembe odalar birkaç ton renk ile dekor edildiği zaman renk daha gösterişli olur ve ortaya çıkar. Pembeyi gösteren birkaç renk ile tamamlanabilir veya pembenin an açık ve en koyu tonları kullanılarak dekore edilebilir.Pembe Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Pembe dekorasyon göz yormayacak şekilde yapılmalıdır. Aksi takdirde renk çok göz yorar ve misafirlerin dikkatini çekmez. En önemlisi göz yorduğu için yeterli dinlenmeyi ve rahatlığı sağlamaz. Pembenin yüzlerce tonu vardır ve hangi tonların kullanıldığı büyük önem taşır. Pembenin tonları ile dekor yapılır iken pembeyi gösterecek tonlarda kullanılabilir. Örneğin tozpembe ve krem rengi veya bebe mavisi uyumu en çok kullanılan ve beraberinde birbirine en çok yakışan tonlardır. Açık renkler pembenin her tonuna gider. Koyu bir pembe rengi ile taba rengi, gri ve krem rengi gibi renkler kullanılabilir. Pembe tonlarını birbiri ile tamamlamakta ise renk seçenekleri açık pembe koyu pembe tarzında olmalıdır ki renkler birbirini tamamlasın.

Dekorasyonda Pembe Odalar Kullanım Alanı

Yatak odası, salon takımı, oturma odası, kız çocuk odası, mutfak gibi neredeyse evin her alanında kullanılabilir. Bazı odalarda renk ön plana çıkarılmak isteniyor ise mutlaka pembenin koyu bir tonunun kullanılması gerekir. Sade şık renk yumuşak kalsın isteniliyor ise mutlaka açık kullanılmalıdır. Her odada ve her alanda kullanılan pembe rengi tek bir oda için veya evin genel olarak bütünü için kullanılabilir.

Bir önceki yazımız olan Zarif ve Göz Kamaştırıcı Bir Aile Evi başlıklı makalemizde Aile evi, ev ve zarif ve göz kamaştırıcı bir aile evi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir