Genel

Dekorasyonda Renkleri Kombinlemek

By  | 

Dekorasyonda renkleri kombinlemek, ev dekorasyonun ve mobilyalarınızın görüntüsünü zenginleştirmek ile beraber, olan mobilyalarınızın da daha fazla dikkat çekmesini sağlıyor. Dekorasyonda birçok rengi karıştırarak kombine edebilir, dilerseniz kullandığınız aksesuarları tona ton da kombine edebilirsiniz. Dekorasyonda renklerin ayrı bir dili ayrı bir lisanı vardır, birçok bayan ev dekorasyonuna oldukça meraklı olmak ile beraber, evde dekorasyon, dekor kullanarak yaşam alanlarının daha şık ve bütün görünmesini sağlamaktadır.

Zıt renklerin birbirine uyumu

İki zıt rengin kullanımı, hem birbirini destekler hem de iki rengin daha fazla ortaya çıkmasını sağlar. Zıt renk dekorasyon uygulaması yapmak istiyorsanız kullanmak istediğiniz alanda ki, mobilyalarınızın ve duvar renklerinizin tek ton olması ya da birbirini tamamlayan renklere sahip olması gerekmektedir, aksi takdirde zıt renk dekorasyonda renkleri kombinlemek, alanda daha fazla karmaşa yaratmak ile beraber, mobilyalarınızın da boğulmasına sebep olmaktadır. Zıt renkler, kartela da renk karşılığı zıttı olan renklerdir, Siyah-beyaz, yeşil-turuncu, sarı-lacivert, kırmızı-mavi gibi renk skalasında karşıt renkleri bulunan tonlardır, Düz renkte olan kanepenize daha canlı bir görüntü, daha dinamik bir görüntü kazandırmak için çeşitli büyüklük ve formlarda zıt renkli yastıklar ile dekore edebilir, dilerseniz zıt renklerden oluşan koltuk şalı ile koltuğunuza neşe katabilirsiniz.Tona ton renkler

Kullanılan mobilya tonunuza uygun olan, aynı tonları barındıran dekoratif ürünler kullanabileceğiniz gibi, duvarlarınızda soft renk tonları tercih edebilir, duvarınızın bir tanesine duvar rengini içinde barındıran floral desenli duvar kâğıdı kullanabilirsiniz. Dekorasyonda renkleri kombinlemek için birbirine uyumlu renkleri kullanabilir, aynı renklerin devamlılığını da getirebilirsiniz. Aynı renklerin devamlılığını kullanırken ton uyumlarına dikkat etmeli dekorasyon parçalarının renklerinin devamlığını getire bilmelisiniz. Birbirine uyumlu renkleri kullanırken, koltuğunuzu düz gri renk tercih edebilir, koltuk pufu fuşya tonlarında tercih edebilir odanıza ayrı bir hava katabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 15 Farklı Çağdaş Tasarım Örnekleri ile Modern Dekorasyonu Keşfedin başlıklı makalemizde Çağdaş Tasarım Örnekleri, Modern Dekorasyon ve Modern Dekorasyonu Keşfedin hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir