Ev Dekorasyonu

Dekorasyonda Sevimli Odalar Yaratma

By  | 

Evi ev yapan içinde geçirilen mutlu anılardır elbette. Her insanın evi de süper lüks, mimarlar tarafından özenle yapılmış olmak zorunda da değil. Ev nasıl olursa olsun kusurlarıyla kabul etmekte fayda var çünkü her an istediğimiz evi satın alıp başka ev bulmamız zor. Mutlu anılar için de evin süper olması değil sizin için kullanışlı ve rahat olması daha önemlidir. Bu nedenle ufak fikirlerle evi canlandırıp sevimli odalar yapabiliriz.

Evinizin Kusurlarıyla Barışın

Salonun ortasından geçen bir kolon, mutfağın duvarındaki çirkin su borusu aslında evin ortasında olup göze batan kusurlar. Kolay kolay hiçbir evdeki kolon yıkılmaz. O zaman kolonu kullanarak evimizi sevimli bir hale getirebiliriz. Örneğin kolona raflar ekleyerek mini bir dolap yapabiliriz. Raflara koyacağınız dekorlar ise tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış. Başka bir örnek de evden geçen su borularını süslü yapışkan kâğıtlarla kaplamak. Ya da su borularını sarmaşık ağaçlarla sarmak. Aslında basit şeyler ama evin kusurlarını kapatması konusunda paha biçilemez.Yastıklardan Yardım Alın

Pek çok kişinin hobi olarak yaptığı yastık süsleme işi evlere renk katar. Mor, mavi, sarı, yeşil renkli renkli yastıklar. Rengârenk puf yastıklarla donatılmış bir koltuk hangi evi sevimli yapmaz. Hobi olarak emoji yastıkları kendiniz de yapabilirsiniz. Kırmızı resmi duran bir koltuğun üzerine çilek şeklinde yapılan bir yastık sevimli bir oda için yeter de artar.

Tablolarla Anılarınızı Canlandırın

Kenarda köşede kalmış eski fotoğraflar, geçmişte yaşanan güzel günlerden kalan resimler, kaybettiğimiz ya da uzakta yolunu gözlediğiniz insanların resimleri renkli çerçevelerle duvarları süsler. Evinize de sevimli bir hava katmaya yeter. Üstelik az daha zahmet edip duvarınıza büyük bir ağaç çizebilir ya da yapı marketlerde satılan yapıştırmalarla duvara yapıştırdığınız ağaca resimlerinizi asabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çatı Katı Odalara Dekorasyon Tavsiyeleri başlıklı makalemizde Çatı Katı Odalar, Çatı Katı Odalara Dekorasyon ve Çatı Katı Odalara Dekorasyon Tavsiyeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir