Ev Dekorasyonu

Dekorasyonda Süsleri Kombinlemek

By  | 

Özellikle ev dekorasyonunda süs eşyaları büyük önem taşır. Mobilyanıza, perdenize, konsolunuza ve hatta halınıza bile uygun olması gerekir. Kullanacağınız yerin ebatı ile kullanacağınız süs eşyasının ebadı orantılı olmalıdır. Yani dekorasyonda süsleri nereye koymak gerektiğini iyi bilmek lazım. Peki, bu konuda kendimizi nasıl geliştirir ve nasıl yeni fikirler sahibi oluruz diyorsanız bunun için internet üzerinden birçok dekorasyon örnekleri görebilirsiniz. Bu örnekleri kendi odalarınıza uyarlayarak yeni bir tarz sahibi olabilirsiniz.

Süslü Duvarlar

Dekorasyonda süsleri sadece objeler olarak düşünmeyin. Mesela duvar süsleri de dekorasyon süsleri arasında yer alır. Kâğıt bordürler artık yerini desenli boyalara bıraktı. Duvarlarınız için badana yaparken boya içerisine katılan simler ile aydınlık ve parlak bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca duvarlarınız için desenlerde düşünebilirsiniz. Badana bittikten sonra desenli fırçalar ile duvarlara süsler yapılabiliyor. Son dönemde özellikle bir duvarı başka renge boyamak trendler arasında. Ayrıca bir duvar için şömine taşı deseni olan duvar kağıtları da yine trendler arasında.Süslü Konsollar

Yemek odasını konsolları üzeri her zaman süs eşyaları ile dolu mobilyalardır. Çerçeveler, filler, vazolar gibi birçok alternatif olan konsollar için süslü örtülerde mevcut. Bunları da dekoratif ürünlerden sayabilirsiniz. Mobilyaların rengine uygun renk ve desenli, spor ve ya klasik olarak tercih edeceğiniz birçok dekoratif obje mevcut.

Banyo Süsleri

Dekorasyonda süsleri sadece oturma alanları için yapılır sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Artık banyolarda çok güzel dekoratif objeler ile süslenerek farklı havalara bürünüyor. Üstelik daha şık ve tarz görünüyor. Özellikle duvarlarda kullanılan objeler, kapı arkasındaki süslemeler, banyo rafları için doğal otantik kokular ve onların sade ama şık vazoları banyolarınıza bambaşka bir hava katıyor. Ortaya seçtiğiniz banyo paspası ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Düzenleme Nasıl Yapılmalıdır? başlıklı makalemizde dekorasyon, Dekorasyonda Düzenleme ve Dekorasyonda Düzenleme Nasıl Yapılmalıdır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir