Genel

Dekorasyonda Turuncu Rengini Kullanma

By  | 

Dekorasyona turuncu rengini kullanma çok güzel bir seçim olabilir. Turuncu renk çoğunlukla tercih edilmemektedir ama tercih edildiği takdirde harika sonuçlar ortaya çıkar. Renk çarkında kırmızı ve sarı renk arasında yer alan turuncu renk kırmızı rengin kışkırtıcılığı ile sarı rengin ışık saçan yanını harmanlayan bir renktir. Şeftali ya da pas rengi gibi pek çok tonu sayesinde her tarz dekorasyonda yer alabilir. Uyumlu renklerle bir araya geldiğinde harika ve çarpıcı sonuçlar elde edilir.

Turuncu Renk İle Kombinlenebilecek Renkler Turuncu/Pastel Mavi/Beyaz

Dekorasyona turuncu rengini kullanma farklı görüntüler elde etmenize yardımcı olur. Canlı bir turuncu ile kombin yapılabilecek renklerin başında pastel mavi gelir. İki renk kombinlendiği zaman çok şık bir görüntü ortaya çıkar. Bebek mavisi ya da lilaya göz kırpan açık mavi tonları turuncu ile dengelenmeye uygundur. Bu tabloyu tamamlamak için beyaz renk tercih edilebilir. Beyaz, mavi ve turuncunun kendini gösterebilmesi için harika bir zemin hazırlar. Koltuklarınızda beyaz renk tercih edenler kırlent renklerinin seçiminde mavi ve turuncuyu tercih edebilirler. Beyaz veya krem rengi bir halı kullanırsanız koltuklarınızda rahatlıkla turuncu ve maviyi kullanabilirsiniz.

Turuncu/Çikolata Rengi/BeyazKırmızıya doğru kayan koyu tonda bir turuncu ile kahve tonlarıyla mükemmel bir uyum yakalayabilirsiniz. Bu renklerin bir araya gelmesiyle güçlü bir birliktelik oluşur. Bu iki rengi dengelemek için yine beyaz renk kullanabilir. Beyaz rengin kullanılması hem ortadaki boğucu havayı yok eder hem de iki rengin daha uyumlu hale gelmesine yardımcı olur. Kahverengi duvar rengi tercih edenler için turuncu renk aksesuar seçimi harika bir uyum olacaktır.

Mandalina Rengi/Turkuaz/Beyaz

Akdeniz havası taşıyan renkler eğlenceli ve canlı renk severler için ideal seçimlerdir. Yine olmazsa olmaz olan beyaz renk kombini tamamlar ve renklere ferahlık katar. Turuncunun turkuaz ile eşleşmesi daha cesur ve ferah bir görüntü sergilemenizi sağlar. Bu canlı renkler beyaz renk sayesinde kontrol altına alınır.

Turuncu/Gri/Eskitme Ahşap

Turuncu renk ile kullanabileceğiniz ve turuncuya çok yakışan renklerden diğeri gridir. Gri rengin soğuk duruşu turuncu rengin sıcaklığı ile kırılabilir ve ahşap rengin görüntüsü ile bütünlük sağlanır.

Daha canlı görüntüler elde etmek isteyen kişiler turuncuyu yeşil ile kombinleyebilirler. Modern görüntüye sahip olmak isteyen kişiler ise turuncuyu fuşya ile bütünleyebilirler. Fuşya rengini kullanırken siyah rengi aralara karıştırmak farklı görüntüler elde etmenizi sağlar. Kayısı rengi, siyah ve beyazın birleşimiyle de farklı görüntüler elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Çağa Uyum başlıklı makalemizde Çağa Uyum, dekorasyon ve Dekorasyonda Çağa Uyum hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir