Aksesuar

Dekorasyonda Vazo Kullanımı

By  | 

Hem ofis, hem ev dekorasyonları için en önemli aksesuarlardan birisi de vazolardır. Kullanıldıkları alanlarda hoş bir görüntü oluşturur. Bu nedenle mekânın ahengine uygun biçimde birbirinden farklı birçok vazo modeli kullanmak mümkün. Ev veya ofislerde dekorasyonda vazo kullanımı nasıl olur?

Vazoların en sık kullanıldığı mekânlar salonlardır. Salon dekorasyonuna olumu yönde katkı sağlar. Salonlar için genellikle cam vazo veya açık renk tonlarında olmak şartıyla seramik vazolar tercih edilir. Çiçek olarak ise daha çok orkide, sümbül ve gül kullanılır. Salon dekorasyonu konusunda bir diğer vazo kullanım şekli de kapalı kullanımdır. Evin bu bölümünde kısa boylu ve tombul gövdeli olarak adlandırılan vazo çeşitlerini kullanmak mümkün. Bu tarz vazoların kullanım amacı; çiçek konmasından çok bulunduğu yere uygun bir tabloyla birlikte kullanılmasıdır. Fakat zaman zaman yapay çiçekler de tercih edilebilir. Her ne kadar vazoların en yoğun kullanıldıkları alanlar evlerin salonları gibi görünse de, ofislerde de dekorasyona uygun olarak ve tamamlayıcı olması amacıyla vazolar kullanılır. Ofislerde kullanılan vazolar açık renk değil, daha koyu tonlarda olmalıdır, bunun nedeni dikkati dağıtmasının önüne geçmektir. Köşelerde uzun boylu zemin vazoları tercih etmek mümkündür. Masalar için de kısa boylu ve koyu renk vazolar kullanılabilir. Ofise gelen insan sayısının fazla olduğu bölümlerde bulunan vazolarda canlı çiçekler yerine yapay çiçek kullanılması daha faydalı olur. Bunun nedeni; yapay çiçeklerin sürekli su istememesi ve değiştirilmeye gerek olmaması.Vazo Süslemeleri

Geçmişte sadece çiçek taşımak için kullanılan vazolar; günümüzde dekorasyonu tamamlaması açısından veya ayrı bir dekorasyon olarak da kullanılıyor. Hatta bazı evlerde yada ofislerde vazolar üzerine çeşitli süslemeler yaparak da kullanılıyor. Özellikle evlerde ki vazoları gül veya çiçek yaprakları ile süsleyerek kullanmak mümkün. Şeffaf olan vazoların içine de beğenilen bir fotoğraf yerleştirip, bu şekilde kullanmaya devam etmek de farklı bir uygulamadır.

 

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Akvaryum başlıklı makalemizde Akvaryum, Akvaryum Kullanımı ve Dekorasyonda Akvaryum hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar: https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1828 OC_cRXMK6uMBUx_ELR8wpgWrRPt_PZLS86EbjKmbWMZcoC1w6x8nfydTGG9FqxM6 81eee4a7283f3a742958b7ca8c8e879fa6985bf4&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir