Ev Dekorasyonu

Dekorasyonla Huzurlu Bir Ev Ortamı Nasıl Oluşturulur?

By  | 

Ev içerisinde daha huzurlu bir ortam isteniyorsa ev dekorasyonuna mutlaka önem verilmelidir. Gereksiz eşya kalabalığından kaçınılmalıdır. Devamlı olarak alınmaya devam eden eşya ve aksesuarlar zaman içerisinde evin içerisinde gereksiz bir kalabalığa ve dağınıklığa yol açar. Kullanılmayan, eskiyen eşyalar ve hoşlanılmayan bütün eşyalar vakit kaybetmeden ev içerisinden uzaklaştırılmalıdır. Para verildiği için veya sevdiklerimizden gelen bir hediye olduğu için veya bir gün lazım olur düşüncesiyle kıyılıp atılmayan eşyalar evde negatif enerji yaymaktan başka hiçbir şeye yaramaz. Evde ki eşyalar ne kadar azalırsa insanın içinde ki huzur da bir o kadar artar. Dekorasyonda huzurlu bir ev ortamı oluşturmak;

Renklerin Anlattıklarına Kulak Verilmeli

Birçok evde renkli eşya kullanılmaktan kaçınılır. Çoğu ev sahibi uyum sağlamayacağını düşündüğü için ev dekorasyonun da sadece kahverengi ve bej tonlarını tercih eder. Bu ton tercihlerinde yeşil ya da mavi tonlarla odaları hem süsleyerek hem de mavi tonların dinginliğinden ve yeşil tonun dinlendirici etkisinden yararlanılabilir. Çok canlı renkler zaman içerisinde enerji kaybına neden olur. Gözü yorgan renkler pastel renkli eşyalarla değiştirilmelidir.Boşluk Bırakmaktan Kaçınılmamalıdır

Küçük evlerin odalarını her zaman yerleştirmek daha zordur. Eşyaları sığdırma çabasıyla odada adım atacak yer kalmayabilir çoğu zaman. Oysa evin her yerini eşyayla doldurmak şart değildir. Bunun için küçük evlere dört kişilik masa sığıyorsa, dört kişilik masa takımından fazlası alınmamalıdır. Eşyalar arasında bir yerlere çarpmadan hareket etmek dekorasyonda huzurlu bir ev ortamı oluşturmak için oldukça önemlidir.

Evle Doğa Arasında Bağlantı Kurmak

Evin hava alması, içeri güneş ışığı girmesi ve perdelerin açık olması evdeki huzuru yakalamak için çok önemlidir. Büyük şehirlerde maalesef doğanın güzelliklerinden faydalanmak mümkün olmuyor. Bunun için balkon ve evin içi müsait ise burada bitikler yetiştirerek, evin havası değiştirilebilir.

Bir önceki yazımız olan Evinize Şıklık Katacak Fikirler başlıklı makalemizde dekorasyon, Evinize Şıklık Katacak Dekorasyon ve Evinize Şıklık Katacak Fikirler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir