Aksesuar

Dekorasyonun Tamamlayıcıları Aksesuarlar

By  | 

Eviniz; yorgun geçen bir günün ardından stres atabileceğiniz, dinlenebileceğiniz ferah bir ortamdır şüphesiz. Evdeki eşyalar, bunların renkleri, tamamlayıcı olan aksesuarlar, perdeler, aydınlatmalar uyum içinde olursa eve geldiğinizde kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Ev Dekorasyonunda Aksesuarı Nasıl Kullanabilirsiniz?

Çok güzel bir eviniz olabilir. Fakat içine iyi bir tasarım, ferah ve uyumlu renkler kullanılmamışsa tamamen güzelliğini yitirecektir. Bu nedenle ev dekorasyonu ve yanında kullanılan aksesuarlar oldukça önem taşımaktadır.

Genelde ev dekorasyonunda en sona bırakılan aksesuarlar, aslında mucizeler yaratan minik dokunuşlardır. Fakat doğru seçilecek aksesuarlar uyum ve ortamın görselliğinin artması için önemlidir.

Eğer eşyalarınız avangard tarz ise burada aksesuar olarak daha ağır, Osmanlı motifli aksesuarlar kullanabilirsiniz. Fakat renkli, spor, cıvıl cıvıl bir aksesuarı ne kadar beğenseniz de bu takıma kullanmak her şeyi mahveder.

Evin Hangi Bölümü Nasıl Tasarlanmalıdır?Evin girişi en az diğer odalar kadar önemlidir. Çünkü eve ilk giren güzel bir hava ile karşılaşırsa o pozitif etki evin tamamını yansıtmış gibi olacaktır.

Yatak odası dekorasyonunda seçilecek aksesuarların renkleri pastel renkler olursa uyku kalitesini etkilememesi garanti olacaktır. Sıcak renkler yerine soğuk renkler tercih edilebilir. Abajurlar,mumlar ve fotoğraf çerçeveleri yatak odanızda komidin ve şifonyerde kullanılabilir.

Çocuk odalarında ise biraz daha canlı renkte aksesuarlar yaratıcılığı arttırabilir. Duvar aksesuarları olmazsa olmaz süslerdir. Tablolar, aynalar, çiçekler, biblolar odanızın hemen havasını değiştirecektir. Saksı, biblo gibi aksesuarlarda siyah renk ile diğer renklerin vurgusu arttırılabilir. Ev dekorasyonunda uyum kadar kullancak olan kişinin zevkine, gözüne hitap etmesi; kullananın kendini iyi hissettiği bir dekorasyon olması da önemlidir. Fazlalığın göz yormaması için aksesuar kullanımını abartmamak gerekir. Sadelik ferahlık hissi verir. Kullanılan aydınlatmalar fazla göz yormamalıdır. Dar ve küçük bir koridorunuz varsa bir boy aynası ile daha geniş ve uzun gösterebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evinizde Tarz Yakalayın başlıklı makalemizde Askılık Modelleri, ev dekorasyonu ve Evinizde Tarz Yakalayın hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir