Aksesuar

Duvar Saatleri Modelleri

By  | 

Saat günün her anında kontrol edilen bir araçtır. Evde, arabada, kolumuzda, telefonumuzda kısacası her anımızda saat kavramı vardır. Kişisel olarak kullanılan saatlerde görselliğe önem verilir ve şık bir görüntü elde etmeye çalışılır. Bu ev içinde geçerlidir ve ev içinde dekoratif olmasına görsel olarak göze hitap etmesine önem verilir. Saatler aynı zamanda göze de hitap ettiği için dış görünüş uyumu da önemlidir.

Dekoratif Duvar Saatleri



Kola takılan saatlerin aksine ev duvar saatlerinin dekoratif durması ve uyum sağlaması oldukça önemli bir etkendir. Dekoratif duvar saati seçerken evin uyumuna eşya renklerine uygun olmasına göze hitap etmesine özen gösterilmelidir. Duvar saat modelleri oldukça şık ve fazladır. Her zevke ve her eve hitap eden bir duvar saati bulunabilir. Ayaklı saatlerin moda olmasıyla beraber alarmlı saatler hala çok satanlar listesindedir. Ahşap saatler ve iskelet saatlerde dekorasyon için kullanılabilir. Salon dekoratif duvar saati salon renklerine hâkim olmalıdır klasik veya modern tarzda bir saat tercihi yapılabilir. Yatak odası dekorasyonu için gece kalkıp saate bakma alışkanlığı varsa fosforlu göstergeli saatler veya LED saatler tercih edilmelidir. Çocuk odası için yine renkler hâkim olur ve renk uyumuna göre karikatürlü resimli saatler tercih edilir. Mutfak dekoratif duvar saatleri içinde birçok seçenek mevcuttur. Bunların en başta geleni tava şeklinde duvar saatleri, ayaklı alarmlı saatler, çaydanlık modelli duvar saatleri gibi mutfak eşyaları ile yapılan saat modelleri tercih edilir. Su geçirmeyen ve buhara dayanıklı banyo saatleri de mevcuttur. Dekoratif amaçlı birçok duvar saati bulunabilir. Dekor kişinin kendini evine yansıtma biçimidir. Kişi zevkine göre dekor yapabilir. Mobilyalara göre de tercih yapılabilir. Klasik mobilyalarda klasik saat kullanımı, modern mobilyalarda modern saat modeli kullanımı gibi tercihlerde yapılabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Eviniz Değişikliğe Kapıdan Başlayın başlıklı makalemizde Eviniz Değişikliğe Kapıdan Başlayın, Kapı Önü Dekorasyon ve Sevimli Kapı Önü Aksesuarları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir