Ev Dekorasyonu

Evimin Bu Köşesi Yaz Köşesi

By  | 

Yazın gelmesiyle birlikte yazın enerjik ve canlı havası da evlerin içine girmeye başladı. Yazın ferahlığını ve denizin tazeliğini evlerine konuk etmek isteyen ise şimdiden yaz köşesi hazırlıklarına başladı. Kışın soğuk ve mistik havasını uzaklaştırıp yazın sıcaklık ve canlılığını evlerine konuk etmek isteyen için birbirinden farklı dekorasyon örnekleri bulunuyor. Rengarenk ve cıvı cıvıl mobilyaların öne çıktığı  dekorasyonda yaz köşesi oldukça kolay ve uygun fiyatlar ile uygulanabiliyor. Evinizin hem iç hem dış bölümünde oluşturacağınız yaz köşesi ile huzurlu bir yaz mevsimi geçirebilirsiniz.

Yaz Köşesi İçin Tercih Edilen RenklerBeyaz, mavi, yeşil, turuncu ve sarı yazın canlılık ve doğallığını yansıtan en önemli renklerdir. İç mekanlarda kullanabileceğiniz ahşap sandalye ve minik bir masada limonatanızı yudumlarken dergilerinizi de okuyabilirsiniz. Bu bölümü rengarenk saksı çiçekleri ve tablolar ile süsleyebilirsiniz. Beyaz perdelerin yanına çiçek desenli yastıklar ekleyebilirsiniz. Eğer dış mekanda bir yaz köşesi yapmak istiyorsanız. Bu kısma büyük bir yaz şemsiyesi ve rahatça dinlenebileceğiniz salıncaklı bir sandalye koyabilirsiniz. Bu kısmın da etrafını renkli çiçekler ve dekoratif taşlar, lambalar ile süsleyebilirsiniz. Beyaz ahşap ürünleri sıklıkla kullanabilir ve mavi, sarı renk minderleri tercih edebilirsiniz. Balkonunuza atacağınız bir adet kilim ve yer yastıkları ile de oldukça rahat ve güzel bir hava elde edebilirsiniz. Yere koyacağınız fenerler ile de akşam için aydınlanma sağlayabilirsiniz. Yaz doğallığın ve doğanın habercisi olduğu için dekorasyona ahşap mobilyaları ve çiçekleri, çiçek desenli kumaşları eklemekten korkmayın. Özellikle mavi ve beyaz birbirine oldukça yakışan renklerdir. Evinizin duvarlarını beyaza pencereleri ise maviye boyayarak ve bahçenizde bulunan vazoların içine farklı renklerde çiçekler koyarak evinizin dışına da bir yaz havası katabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evinizde Kolaylıkla Oluşturabileceğiniz Mistik Dekorasyon Havası başlıklı makalemizde dekorasyon, Mistik ve Mistik Dekorasyon Havası hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir