Aksesuar

Evinizde Dekoratif Tablolarla Şıklık Yaratın

By  | 

Dekorasyonda tabloların yeri özeldir, diğer eşyaları ve mobilyaları tamamlamak açısından ve ortaya çıkarmak açısından duvarlarda tablolara yer verilir. Dekorasyon yaparken nasıl tablolar kullanılacağını da düşünmek ve tasarlamak gerekir. Diğer eşyalarla bütünlük sağlayabilecek, uyumlu olabilecek tablolar seçerek ortamı daha güzel hale getirebilirsiniz.

Dekoratif Tablolarla Dekorasyon

Dekoratif tablolar, farklı modellerde olabilir, farklı renk ve desenlerde olabilir, farklı ebatlarda olabilirler. Modern tarzdaki tablolar ile evinizi modern bir havaya sokabilirsiniz. Son yıllarda oldukça moda olan parçalı tablolar ile özel bir hava yaratabilir ve dekorasyonunuzu mükemmelleştirebilirsiniz. Parçalı tablolar ayrı ayrı parçalar halinde tasarlanmıştır fakat birleşince bütünlük sağlayan tablolardır.

Dekoratif Tablolar Nasıl Resimlenmiştir?

Bu tablolarda daha çok çiçek ve manzara resimleri bulunur, çiçek insana huzur verir, mutluluk verir ve ortamı sakinleştirir. Bu nedenle çiçek figürü bulunan dekoratif tablolar seçerek sakinlik ve huzuru yakalayabilirsiniz.Bazı tablolarda ise manzara resimleri bulunur, manzara resimleri ile yine sakin ve dingin bir ortam yakalayabilir ve evinize huzuru getirebilirsiniz. Özellikle deniz manzaralı dekoratif tablolar evinizin huzurunu artırır.

Daha modern çizgilerden hoşlananlar için modern tasarımlar olan değişik desenlerin olduğu tablolar sunulabilir.

Dekoratif Tablo Çeşitleri

Tablolar kanvas tablo, yağlı boya tablo veya özel tekniklerle yapılmış tablolar olabilir. Cam bölmelerin içerisine yerleştirilmiş canlı ve kuru çiçeklerle yapılmış dekor amaçlı tablolar vardır. Bu tablolar oldukça güzeldir ve talep görmektedir. Aynalı tablolar vardır, ayna üzerine desenler oluşturarak kompozisyonlar ortaya çıkarılabilir.

Soyut resimlerin yer aldığı kanvas tablolar parçalı veya bütün olabilir, soyut duygulardan hoşlananlar için bu tablolar güzel seçenekler oluşturabilirler.

Dekoratif tablolar iş yeri dekorasyonlarında da oldukça fazla kullanılıyor, iş yerlerinde duvarları renklendirmek için ve özel ortamlar yakalamak için tablolardan yardım alınıyor. Boş duvarlar her zaman daha sade ve basit bir görüntü oluşturur bu nedenle her alanda duvar dekorları önem taşır.

Bir önceki yazımız olan Çalışma Masanızı Renklendirin başlıklı makalemizde Çalışma Masanızı Renklendirin, çalışma masası ve Çalışma Ortamınızı Renklendirin hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir