Ev Dekorasyonu

Evinizde Mat Renklerin Şıklığı

By  | 

Evde kullanılacak renkler herkes için önemli ve zevk gerektiren konulardan biri. Geride bıraktığımız birkaç yıl ile birlikte canlı renkler kalktı ve mat olarak gündeme gelen ara tonlar ve açık renkler trendler arasında yerini aldı. Evde dekore edildiği zaman mat renkler her zaman bir ferahlık kazandırır. Özellikle bebe mavisinin mat tonları bu yılın en çok kullanılan renkler arasında.

Mavi renginin kendi tonlarıyla bile bir arada kullanımı her zaman başarılı bir sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Açık tonunda mat bir şekilde kullanılan mavi rahatlatıcı bir ortam oluştururken, kullanıldığı odayı da daha geniş gösterir. Daha koyu tonlardaki maviyle odaya daha maskülen ve şık bir hava katabilirsiniz.

​​​Mavi kadar pembe de mat kullanımıyla bu yılın trend renkleri arasında. Gelen misafirlere tatlı bir dokunuşla güven ve huzur verir. Beyaz duvarlarla güzel bir kombin oluşturabilirsiniz. Güneş ışığını da yansıtan bu renkler odayı daha aydınlık gösterir. Ev dekorasyonunda farklılıktan yana olup alışılmışın dışına çıkmak istiyorsanız mavi ile sarının uyumu her zevkin aradığı renkler. Açık tonlarda ki maviyle hardal tonlarını kullanarak bir genç odası ya da çalışma odası elde edebilirsiniz. Bu yıl mat renkler ile evinize şıklık katın.



Odayı Geniş Gösteren Detaylar

Odayı geniş göstermek için her zaman açık renklerden yardım alın. Bu renkler hem odanızı geniş hem de ferah gösterir. Mat renklerde ki mobilyalarınızı her zaman duvara paralel olarak kullanın ki ortadaki açıklık kendini koruyabilsin. Duvarlarda büyük aynalar kullanmaya özen gösterin.

Evde Aydınlatma Kullanımı

Gün içinde evinizin doğal ışıktan faydalanmasını sağlayın. Gün ışığıyla odanın geniş göründüğüne şaşıracaksınız.

Aksesuar aydınlatmalar yerine tavan aydınlatmalar ve beyaz ışıkları kullanmanız sizin için avantajlı durumlardan biri. Pencere önüne de renkli saksılar ve çiçekler koyarak evinizde farklı şıklıklar deneyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tuğla Duvarlar ile Evinizi Güzelleştirin başlıklı makalemizde Tuğla Duvar, Tuğla Duvarlar ve Tuğla Duvarlar ile Evinizi Güzelleştirin hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir