Ev Dekorasyonu

Evlerde Tuğla Duvarların Güzelliği

By  | 

Ev dekorasyonunda kullanılan tuğla duvarlar seçilen renk farklılıklarına bağlı olarak ortamlara hareket katabilmektedir. Dekorasyonu yapılan evlerde tuğla duvarların güzelliği ortama oldukça farklı bir hava katmaktadır.

Tuğla Duvar Uygulamasında Renk Seçenekleri

Tuğla duvarlar evlerde farklı renk seçenekleri halinde uygulanabilmektedir. Kullanılacak ortama bağlı olarak tuğla duvarlar, siyah ve beyaz renklerde olabileceği gibi en fazla tercih edilen hali olan kırmızı tuğla duvar uygulamaları da yapılabilmektedir. Tuğla duvarın uygulandığı alanlarda kullanılan tuğlaların renklerine ve mekanın genişliğine bağlı olarak, uyumlu mobilya ve aydınlatmalar seçmek gerekmektedir. Ortamda daha aydınlık bir etki yaratılmak istenildiğinde beyaz ve küllü renklerde olan tuğlalardan duvar oluşumu sağlamak daha mantıklı bir çözüm olmaktadır. Bu sayede hem mekanlar daha geniş görünmekte hem de daha aydınlık bir görünüm yakalanmaktadır. Kullanılan tuğla duvarların daha koyu renkte olduğu durumlarda seçilen aksesuar ve mobilyalarında hareketli ve renkli olması gerekmektedir.Tuğla Duvarların Uygulama Şekilleri

Tuğla duvarlar dekorasyonda kullanılırken isteğe bağlı olarak sıvalı ya da sıvasız şekilde ya da boyasız ve boyanmak suretiyle kullanılabilmektedir. Sıvasız tercih edilen uygulamalarda rahatlıkla ortama daha mistik bir görünüm kazandırılabilmektedir. Daha ham ve orijinal bir görünüm elde etmek sıvasız yapılan uygulamalarda mümkün olabilmektedir. Ya da farklı bir tasarım uygulaması olarak tuğla duvar, dekorasyona uyumlu olacak şekilde farklı renklere boyanabilmektedir. Özellikle uygun olan mekanlarda siyah ve koyu renklere boyanan tuğla duvarlar kullanılan ortamdaki ilgiyi tek bir noktaya çekme konusunda başarı sağlamaktadır. Tabi farklı bir seçenek olarak beyaz renge boyanan uygulamalarda eşyaların ve ortamın ön plana çıkması konusunda oldukça başarılı sonuçlar sunmaktadır. Tuğla duvarların zevk ve isteğe bağlı olarak renk ve uygulama şekilleri değişebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Evde Okuma Köşeleri başlıklı makalemizde ev dekorasyonu, Evde Okuma Köşeleri ve Okuma Köşeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir