Ev Dekorasyonu

Evlerde Yeşilin Hâkimiyeti

By  | 

Evleriniz hayatınızın büyük bölümünü geçirdiğiniz, sizin özel alanlarınızdır. Evinizi istediğiniz gibi tasarlayıp, istediğiniz mobilyaları alıp, istediğiniz renkleri kullanarak hayalinizdeki yaşam alanını yaratabilir ve yaşamdan daha fazla keyif alabilirsiniz. Herkes farklı karakterlere, alışkanlıklara ve doğrulara sahiptir. Karaktere göre kişiler için doğru renkler vardır. İnsanlar sevdikleri, pozitif enerji aldıkları renkleri ağırlıklı olarak evlerinde kullanırlar. Evlerde yeşilin hâkimiyeti ne anlama gelir?

Yeşilin Önemi

Yeşil doğada her gün karşınıza çıkan, ağaçların, ormanların, çiçeklerin rengidir. Çoğu insan şehirden, kalabalıktan bıktığında doğaya kaçar. Yeşilin insanları rahatlatmak, dinlendirmek, huzur vermek gibi pek çok etkisi vardır. Yeşil rengi evlerinizde de kullanmak isterseniz evde yeşil yatıştırıcı, iyileştirici bir his yaratır. Mutfağınızda, salonunuzda, yatak odanızda hatta balkonunuzda duvarları yeşile boyayarak, yeşil renkte mobilyalara yer vererek daha pozitif enerjisi fazla bir alan yaratırsınız.Yeşilin Anlamı

Yeşil depresyon halini zayıflatır. Yeşil kararlılık ve dayanıklılık ile özdeşleşir. Güven duygusunu telkin eder. Özellikle yeşili evinizin giriş alanlarında kullanarak misafirleriniz için iyi bir ilk izlenim sağlayabilirsiniz. Yeşilin koyu tonlarını gün boyu ışık alan mekanlarda kullanmak gerekir.

Her Odada Yeşilden Bir Parça

Ev dekorasyonunda yeşil evin her odasında kullanabilirsiniz. Mutfağınızda beyaz masa varsa üstüne serebileceğiniz yeşil bir masa örtüsü ve masanın üzerine koyabileceğiniz yeşil elmalarla dolu bir kase ortamın enerjisini değiştirecektir. Koyu renk parkelerle kaplı salonlarınızda yeşil desenli halılar kullanabilirsiniz. Yeşil açık renk ahşap mobilyalarla oldukça yakışır. Yemek masanız ahşapsa, televizyon ünitenizi ya da vitrininizi yeşile boyayabilirsiniz. Salonunuzda yeşil çerçeveler, mumlar, yeşil ağırlıklı tablolar kullanarak mükemmel bir alan sağlayabilirsiniz. Yeşili ev dekorasyonuna taşımanın en doğal yolu renkli saksılara büyük yapraklı çiçekler ekmektir. Bambu, kaktüs, benjamin gibi büyük yeşil ağaçsı bitkileri balkonlarınıza, salonlarınıza, yatak odalarınıza taşıyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Rüküş Kalmayın başlıklı makalemizde dekorasyon, dekorasyon ürünleri ve Dekorasyonda Rüküş Kalmayın hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir